Ձեռագործ աշխատանքներ՝ վիրավոր զինվորներից
Վիրավոր զինվորների ձեռքի աշխատանքները բացահայտում են նրանց այլ տաղանդները ևս: Ռումբի բեկորներից քանդակներ, բնական թիթեռներից կոմպոզիցիաներ. այս ամենը նրանք հատուկ խնամքով և սիրով են պատրաստել:
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը մասնակցեց վիրավոր զինվորների հեղինակային արվեստի գործերի «ՀԱՆՈՒՆ» խորագրով բարեգործական ցուցահանդես-վաճառքին: Ցուցադրությանը ներկայացված էին «Զինվորի տուն» վերականգնողական կենտրոնի Beauty By Soldiers («Գեղեցկություն՝ զինվորներից») նախագծի աշխատանքները:
Պատերազմից հետո ամերիկահայ Հելեն Առաքելյանը ժամանել է Հայաստան, որպեսզի ձեռագործ արվեստը սովորեցնի զինվորներին:

Сделано вручную раненными солдатами
Ручные работы наших раненых солдат раскрывают их таланты. Скульптуры из фрагментов бомб, композиции из натуральных бабочек... Все это они делали с особой тщательностью и любовью.
Главный уполномоченный Заре Синанян принял участие в благотворительной выставке-продаже произведений раненых солдат под названием «ВО ИМЯ...». На выставке были представлены работы проекта Beauty By Soldiers реабилитационного центра «Зинвори тун».
После войны в Армению приехала наша соотечественница из США Хелен Аракелян, чтобы обучать солдат различным ремёслам.