Առողջապահության նախարարությանը միացավ ևս մեկ սփյուռքահայ մասնագետ
Ամերիկահայ մասնագետ Գրիսթին Առաքելեանն աշխատանքի անցավ ՀՀ առողջապահության նախարարությունում մեր գրասենյակի «իԳործ» ծրագրի շրջանակներում: Նա ավարտել է Փենսիլվանիայի համալսարանը, այնուհետ իրավաբանական գիտությունների դոկտորի գիտական աստիճան է ստացել Վիրջինիայի իրավունքի դպրոցում:
Աշխատանքային փորձառություն ունի Փենսիլվանիայի համալսարանի Պերելմանի բժշկության դպրոցում և Սաուդյան Արաբիայում, Նյու Յորքում և Վաշինգտոնում հիմնադրել և ղեկավարել է Global Healthcare Integrators կազմակերպությունը, հանդիսացել Henry Schein առողջապահական ընկերության փոխնախագահը, ղեկավար պաշտոններ զբաղեցրել այլ կազմակերպություններում:
Այսօր Առողջապահության փոխնախարար Լենա Նանուշյանը և «իԳործ» 2020-ի մասնագետ Արազ Չիլոյանն ընդունեցին Գրիսթին Առաքելեանին և քննարկեցին համատեղ աշխատանքի ուղղությունները:
Ուրախ ենք, որ ՀՀ առողջապահության նախարարության հետ բարձր մակարդակի համագործակցության արդյունքում նախարարության շարքերը համալրեց ևս մեկ սփյուռքահայ բարձրակարգ մասնագետ:

К работе министерства здравоохранения РА присоединился еще один специалист из армянской диаспоры
Американка армянского происхождения Кристин Аракелян в рамках программы «иГорц» нашего Офиса, начала работать в министерстве здравоохранения РА. Она окончила Пенсильванский университет, а затем получила степень доктора юридических наук в юридической школе Вирджинии.
Она работала в Медицинской школе Перельмана при Университете Пенсильвании, работала в Саудовской Аравии, Нью-Йорке, Вашингтоне, руководила компанией Global Healthcare Integrators, была вице-президентом медицинского учреждения Henry Schein Health и занимала руководящие должности в других организациях.
Сегодня заместитель министра здравоохранения Лена Нанушян, специалист «иГорц» 2020 Араз Чилоян приняли Кристин Аракелян, обсудили направления совместной работы.
Мы рады, что в результате сотрудничества на высоком уровне с Министерством здравоохранения РА к нему присоединился еще один высококвалифицированный специалист из армянской диаспоры.