Սփյուռքի գրասենյակը և «SADA» գլոբալ մատակարարման կենտրոնը կնքեցին համագործակցության հուշագիր
ԵՐԵՎԱՆ, ՀԱՅԱՍՏԱՆ (նոյեմբեր 18, 2021) – Նոյեմբերի 17-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի և «SADA» գլոբալ մատակարարման կենտրոնի միջև կնքվեց համագործակցության հուշագիր: Այն ստորագրեցին Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը և «SADA»-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ և համահիմնադիր Հովիգ Սաֆոյանը: Հուշագրի նպատակն է ՀՀ տնտեսության զարգացման գործում ներգրավել սփյուռքի ներուժը, բարձր որակավորում ունեցող հայրենադարձված մասնագետներին ապահովել կայուն աշխատանքով, բիզնեսի, նորարարության, տեխնոլոգիական ծառայությունների մատակարարման բագավառում ընդլայնել սփյուռքահայ մասնագետների ներգրավումը: Բացի այդ ընկերությունը համաձայնել է աջակցել գրասենյակի կողմից թվայնացման ոլորտներում սփյուռքի ներուժի հավաքագրման աշխատանքներին և այդ ներուժի ներգրավմամբ Հայաստանում լայնորեն կիրառելի դարձնել ամպային տեխնոլոգիաների նորարարությունները:
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը կարևորեց համաշխարհային ճանաչում ունեցող «SADA» կենտրոնի հետ նման ձևաչափով համագործակցությունը: ««SADA»-ի մասին գիտեմ արդեն երկար տարիներ և միշտ հպարտություն եմ զգացել հայկական այս տեխնոմատակարարի համաշխարհային հաջողությունների մասին լսելիս: Առավել հպարտ եմ, որ այս տարի ընկերությունը Հայաստանում գլոբալ մատակարարման գրասենյակ հիմնեց, և մենք հնարավորություն ունենք հենց հայրենիքում համագործակցել ավելի սերտ և առարկայական: Հայկական սփյուռքը անվերջանալի մասնագիտական ներուժի աղբյուր է, և վստահ եմ՝ նման համագործակցությունների շնորհիվ կարող ենք այդ ներուժը ուղղորդել դեպի Հայաստան»,-իր խոսքում նշեց Զարեհ Սինանյանը:
««SADA»-ի ծառայությունների պահանջարկը գլոբալ IT աշխարհում արագ աճում է, ուստի մենք հայտարարել ենք, որ այստեղ՝ Հայաստանի գլոբալ մատակարարման կենտրոնում, կընդունենք ինժեներական տաղանդների ամբողջ աշխարհից: Իսկ հայազգի բարձրակարգ ինժեներներին պատրաստ ենք ընդունելու առանց քանակական սահմանափակման՝ մեր չափանիշներին համապատասխանելու դեպքում: Ավելին, մենք նրանց կաջակցենք հայրենիք տեղափոխության հարցերում: Ես ուրախ եմ, որ կարող ենք համագործակցել նաև սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձանակատարի գրասենյակի հետ»,- նշել է «SADA»-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Հովիգ Սաֆոյանը:
Տեղեկացնենք, որ «SADA»-ն բիզնեսի և տեխնոլոգիական ծառայությունների համաշխարհային մատակարար է, մարդկանց հնարավորություն է տալիս փոխակերպել իրենց աշխատանքը, իրենց կազմակերպությունները և աշխարհը: «SADA»-ի թիմերը օգնել են առողջապահության, մեդիայի, խաղերի, արտադրության, պետական և այլ հատվածների հաճախորդ-ձեռնարկություններին՝ լուծելու իրենց ամենաբարդ խնդիրները:
Բազմաթիվ մասնագիտացումներով որպես «Google Cloud»-ի առաջատար գործընկեր՝ SADA-ն ապահովում է շարունակական նորարարություն, ամուր գործընկերություն և ծառայությունների գերազանցություն: Արդյունքում ընկերությունը արժանացել է բազմաթիվ խրախուսանքների ու պարգևների, ներառյալ՝ 2018, 2019 և 2020 թթ․ «Google Cloud Reseller Partner», 15 տարի շարունակ Միացյալ Նահանգների ամենաարագ աճող 5000 մասնավոր ընկերությունների ցուցակի առաջատար, իսկ 2021 թվականին՝ Ամերիկայի լավագույն 50 աշխատատեղերի ցուցակի առաջատար։

Между Офисом главного уполномоченного по делам диаспоры и центром глобальных поставок «SADA» подписан меморандум о сотрудничестве
18 Ноября 2021
ЕРЕВАН, АРМЕНИЯ (18 ноября 2021 года) – 17 ноября был подписан меморандум о сотрудничестве между Офисом главного уполномоченного по делам диаспоры и центром глобальных поставок «SADA». Его подписали главный уполномоченного Заре Синанян и соучредитель центра – председатель совета директоров «SADA» Овиг Сафоян. Целью меморандума является вовлечение потенциала диаспоры в развитие экономики Армении, обеспечение стабильной работой репатриированных высококвалифицированных специалистов, расширение участия армянских специалистов диаспоры в сфере бизнеса, инноваций и технологических услуг. Кроме того, компания согласилась поддержать Офис в области цифровизации потенциала диаспоры, вовлечение которого сделает возможным применение в Армении инновационных облачных технологий.
Главный уполномоченный Заре Синанян отметил важность такого рода сотрудничества со всемирно известным центром «SADA». «Я знаю о «SADA» уже много лет и всегда гордился международным успехом этого армянского технопоставщика. Я еще более горжусь тем, что в этом году компания открыла центр глобальных поставок в Армении и у нас есть возможность более тесно сотрудничать уже на Родине». Армянская диаспора – это безграничный источник профессионального потенциала. Я уверен, что благодаря такому сотрудничеству мы сможем направить этот потенциал в Армению», – сказал Заре Синанян.
«Спрос на услуги «SADA» в глобальном мире ИТ стремительно растет, поэтому мы объявили, что здесь, в центре глобальных поставок в Армении, будем принимать инженерные таланты со всего мира. А квалифицированных армянских инженеров мы готовы принять без количественных ограничений, если они будут соответствовать нашим критериям. Более того, мы поможем им в вопросах переезда на Родину. Я очень рад, что мы можем сотрудничать с Офисом главного уполномоченного по делам диаспоры», – сказал председатель совета директоров «SADA» Овиг Сафоян.
Отметим, что «SADA» – это глобальный поставщик бизнеса и технологических услуг, позволяющий людям преобразовывать свою работу, свои организации и мир. Команды «SADA» помогали своим клиентам-учреждениям в решении самых сложных проблем в здравоохранении, медиа, индустрии развлечений, производстве, правительственных и других секторах.
Являясь ведущим партнером «Google Cloud» по многими специализациям, «SADA» обеспечивает постоянные инновации, тесное партнерство и превосходное обслуживание. В результате своей работы компания получила множество поощрений и наград, в том числе от «Google Cloud Reseller Partner» в 2018, 2019 и 2020 гг., 15 лет подряд возглавляет список 5000 самых быстрорастущих частных компаний в США, а в 2021 году – список 50 лучших рабочих мест в Америке.