Գլխավոր հանձնակատարն այցով Ռուսաստանում է
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Ռուսաստանի Դաշնությունում` այցելելով Մոսկվա, Տվեր, Սանկտ Պետերբուրգ և Պերմ քաղաքներ:
Նոյեմբերի 18-20-ը Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպումներ ունեցավ Մոսկվայում: Նա Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանությունում հանդիպեց հայ երիտասարդ գործարարներին, որտեղ քննարկվեցին հանձնակատարի ինստիտուտի ներդրման վերաբերյալ հարցեր: Հենց այս թեմայի ներկայացումն էլ հանդիսանում է այցի գլխավոր նպատակը:
Զարեհ Սինանյանն այցելեց նաև Մոսկվայի ВДНХ-ի (Ժողտնտեսության ձեռքբերումների ցուցահանդես) հայկական տաղավար և տնօրեն Արտյոմ Մուսայելյանի ուղեկցությամբ շրջայց կատարեց: Լազարևների անվան դպրոցում նա մասնակցեց համերգային ծրագրի: Այս ամենից բացի` հանձնակատարը հանդիպումներ ունեցավ հայ մտավորականության հետ, այդ թվում մարշալ Բաբաջանյանի թոռնուհի նկարչուհի Յուլյա Մարկոսի հետ:
Հայ բժիշկներ հետ հանդիպման ընթացքում Զարեհ Սինանյանն ասոցիացիայի նախագահ, ակադեմիկոս Բագրատ Ալեքյանին փոխանցեց ՀՀ նախագահի կողմից շնորհված մեդալը: Արարողությանն առցանց միացան ՀՀ առողջապահության նախարարության ներկայացուցիչները:
Մոսկվա այցի վերջին օրվա ընթացքում հանդիպեց Հայ իրավաբանների ասոցիացիայի, ինչպես նաև Հայ իրավաբանների ասոցիացիայի երիտասարդական թևի հետ, լրագրողների հետ, որի ընթացքում քննարկվեցին Հայաստանի ներկայիս վիճակին առնչվող հարցեր:

Главный уполномоченный с рабочим визитом посетит Москву, Санкт-Петербург, Тверь и Пермь
Главный уполномоченный находится с рабочим визитом в России. Он посетит Москву, Тверь, Санкт-Петербург и Пермь.
С 18 по 20 ноября главный уполномоченный по делам диаспоры РА был в Москве. Он встречался с молодыми предпринимателями в Посольстве РА, где обсуждался функционал представителей новосозданного института уполномоченного, презентация которого является одной из главных целей поездки.
Также Заре Синанян посетил павильона Армения на ВДНХ и вместе с директором Артёмом Мусаеляном посмотрел экспонаты. В школе с армянским этнокомпонентом им.Лазаревых побывал на концерте, на котором выступила заслуженная артистка Армении Римма Сарибекян. Кроме этого были встречи и с другими представителями армянской интеллигенции, среди которых писательница и художник-декоратор Юлия Маркос - внучка маршала, героя Советского Союза Амазаспа Бабаджаняна. На встрече с членами Армянской ассоциации врачей главный уполномоченный вручил от имени Президента РА медаль «За заслуги перед Отечеством» I степени кардиохирургу, академику РАН Баграту Алекяну. К вручению онлайн присоединились представители министерства здравоохранения РА.
В последний день командировки в Москве главный уполномоченный встретился с членами Ассоциации армянских юристов и его молодежным крылом, а также с предствителями СМИ. Говорили о последствиях войны, о направлениях, в которых нужно работать, о важной роли дипломатии и позиционирования Армении в мире.