Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Սանկտ Պետերբուրգի հայ համայնքին
Նոյեմբերի 22-23-ը Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով Սանկտ Պետերբուրգում և հարակից քաղաքներում էր:
Պուշկին քաղաքում Զարեհ Սինանյանը հանդիպեց հայ համայնքի ղեկավար Վրեժ Մելիքյանի հետ, այնուհետ այցելեց «Ուրարտու» հայկական մեկօրյա վարժարան: Սանկտ Պետերբուրգում Գլխավոր հանձնակատարը եղավ նաև կրթամշակութային մեկ այլ հաստատությունում՝ «Խատուտիկում»:
Հայ իրավաբանների ասոցիացիայի պետերբուրգյան մասնաճյուղի հետ Զարեհ Սինանյանը քննարկեց Հայաստան-սփյուռք գործակցության ներկայիս խնդիրներն ու օրենսդրական խոչընդոտները:

High Commissioner Meets with Armenian Community in St. Petersburg
On November 22-23, High Commissioner Zareh Sinanyan paid a working visit to St. Petersburg and neighboring cities.
In the city of Pushkin, Mr. Sinanyan met with the head of the local Armenian community, Vrezh Melikyan, and then visited the Urartu Armenian school.
In St. Petersburg, the High Commissioner visited Khatutik, another educational and cultural institution. In a meeting with the St. Petersburg branch of the Association of Armenian Lawyers, Mr. Sinanyan discussed the current issues and legal obstacles facing Armenia-Diaspora partnership.