Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Սանկտ Պետերբուրգի հայ համայնքին
Նոյեմբերի 22-23-ը Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով Սանկտ Պետերբուրգում և հարակից քաղաքներում էր:
Պուշկին քաղաքում Զարեհ Սինանյանը հանդիպեց հայ համայնքի ղեկավար Վրեժ Մելիքյանի հետ, այնուհետ այցելեց «Ուրարտու» հայկական մեկօրյա վարժարան: Սանկտ Պետերբուրգում Գլխավոր հանձնակատարը եղավ նաև կրթամշակութային մեկ այլ հաստատությունում՝ «Խատուտիկում»:
Հայ իրավաբանների ասոցիացիայի պետերբուրգյան մասնաճյուղի հետ Զարեհ Սինանյանը քննարկեց Հայաստան-սփյուռք գործակցության ներկայիս խնդիրներն ու օրենսդրական խոչընդոտները:

Главный уполномоченный посетил армянскую общину в Санкт-Петербурге
C 22 по 23 ноября главный уполномоченный был с рабочим визитом в Санкт-Петербурге и ближайших городах.
В городе Пушкине Заре Синанян встретился с армянской общиной во главе с ее руководителем Врежом Меликяном. Там же посетил урок родного языка в армянской однодневной школе «Урарту».
Еще одной просветительской точкой стал известный культурно-образовательный центр «Хатутик» в Санкт-Петербурге. С членами петербургского филиала Армянской ассоциации юристов главный уполномоченный обсудили вопросы взаимодействия Армения-Диаспора и законодательную систему страны.
Заключительной стала встреча с руководителями и представителями диаспоральных организаций Санкт Петербурга.