Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպեց Պերմի, Կիրովի և Ուդմուրտիայի հայ համայնքների հետ:
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի հաջորդ հանդիպումները Պերմ քաղաքի հայ համայնքի հետ էին: Նոյեմբերի 24-25-ը համայնքային ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ Գլխավոր հանձնակատարն այցելեց հայկական եկեղեցի և դպրոց:
Այնուհետ տեղի ունեցավ հայ համայնքի և բիզնես ոլորտի ներկայացուցիչների հետ հանդիպումը: Մեր հայրենակիցներին հետաքրքրում էին հայրենադարձությանը, Հայաստանին աջակցությանը և ներդրումներին առնչվող հարցեր: Զարեհ Սինանյանը ներկայացրեց սփյուռքի հանձնակատարների ինստիտուտը, որը հետաքրքրեց ներկաներին: Հարցեր հնչեցին նաև գրասենյակի գործունեության վերաբերյալ: Հանձնակատարն ամփոփիչ զրույց ունեցավ Պերմի հայկական մշակույթի կենտրոնի երիտասարդության հետ:
Զարեհ Սինանյանը Պերմի, Կիրովի և Ուդմուրտիայի հայ համայնքների ակտիվիստների հետ քննարկեց հայրենադարձությանը, սփյուռքում կրթական համակարգերին, ՀՀ քաղաքացիության ստացմանը, գրասենյակի ծրագրերին առնչվող հարցեր: Հանդիպմանը մասնակիցները նշեցին, որ պատրաստ են ցանկացած ձևով աջակցել հայրենիքին:

Главный уполномоченный встретился с армянскими общинами Перми, Кирова и Удмуртии
Российская командировка главного уполномоченного продолжилась в городе Перми. С 24 по 25 ноября пермские армяне побывали с главным уполномоченным в армянском храме и школе. После прошла встреча с местной общиной и бизнес сообществом. Наших соотечественников интересовали вопросы репатриации, поддержки Родины, предпринимательской деятельности и инвестиций.
Заре Синанян презентовал новый институт представителей уполномоченного, армяне Перми были им очень заинтересованы, а также задавали другие вопросы о деятельности нашего Офиса. Завершающей, но немаловажной стала открытая беседа с членами молодёжного комитета Центра армянской культуры Пермского края.
Заре Синанян на общей встрече с армянскими активистами из Перми, Кирова и Удмуртии обсудил вопросы репатриации, образовательной системы, необходимой внутри диаспоральных организаций, получение паспортов РА, программы нашего Офиса. Одной из главных мыслей всех встреч стала полная готовность представителей общин в оказании поддержки Родине.