Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպեց Պերմի, Կիրովի և Ուդմուրտիայի հայ համայնքների հետ:
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի հաջորդ հանդիպումները Պերմ քաղաքի հայ համայնքի հետ էին: Նոյեմբերի 24-25-ը համայնքային ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ Գլխավոր հանձնակատարն այցելեց հայկական եկեղեցի և դպրոց:
Այնուհետ տեղի ունեցավ հայ համայնքի և բիզնես ոլորտի ներկայացուցիչների հետ հանդիպումը: Մեր հայրենակիցներին հետաքրքրում էին հայրենադարձությանը, Հայաստանին աջակցությանը և ներդրումներին առնչվող հարցեր: Զարեհ Սինանյանը ներկայացրեց սփյուռքի հանձնակատարների ինստիտուտը, որը հետաքրքրեց ներկաներին: Հարցեր հնչեցին նաև գրասենյակի գործունեության վերաբերյալ: Հանձնակատարն ամփոփիչ զրույց ունեցավ Պերմի հայկական մշակույթի կենտրոնի երիտասարդության հետ:
Զարեհ Սինանյանը Պերմի, Կիրովի և Ուդմուրտիայի հայ համայնքների ակտիվիստների հետ քննարկեց հայրենադարձությանը, սփյուռքում կրթական համակարգերին, ՀՀ քաղաքացիության ստացմանը, գրասենյակի ծրագրերին առնչվող հարցեր: Հանդիպմանը մասնակիցները նշեցին, որ պատրաստ են ցանկացած ձևով աջակցել հայրենիքին:

High Commissioner Meets with Communities from Perm, Kirov and Udmurtia
High Commissioner Zareh Sinanyan’s next meetings were with the Armenian community of Perm. Accompanied by community representatives, the High Commissioner visited an Armenian church and school on November 24-25.
He then held a meeting with Armenian community and business leaders. Community members were interested in issues relating to repatriation, assistance to Armenia, and investments. Mr. Sinanyan introduced the Institute of Diaspora Commissioners, which was of interest to the attendees. The Office’s activities were also discussed. The High Commissioner concluded his visit by meeting and chatting with young people at the Armenian Cultural Center of Perm.
Mr. Sinanyan discussed issues relating to repatriation, Diaspora educational systems, obtaining RA citizenship, and the Office’s programs with active members of the Armenian communities of Perm, Kirov, and Udmurtia.