Միավորելով հայության ամենակարևոր չորս ակտիվները
«Միավորել հայության ամենակարևոր չորս ակտիվները՝ գիտելիք, կապեր, մասնագիտական փորձ, նյութական աջակցություն». «ռեԱրմենիա» համագործակցության հարթակը համահայկական գործակցության նոր մոտեցումներով է գործում:
Հարթակի տնօրեն Գևորգ Պողոսյանը և Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը քննարկեցին «ռեԱրմենիա»-ի և գրասենյակի համագործակցության ուղղությունները: Սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ», «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրերի շրջանակներում, մեդիա առաջմղման և այլ ոլորտներում հարթակն ու գրասենյակն արդեն իսկ սկսել են համագործակցությունը:
Գլխավոր հանձնակատարը նշեց, որ «ռեԱրմենիա»-ն՝ որպես նորարարական գործիք, իրապես կարող է լայն տարածում գտնել սփյուռքի համայնքներում։ «Հայկական սփյուռքը մեծ ներուժ ունի՝ գիտական, մասնագիտական, ցանցային, ֆինանսական: Լիահույս եմ, որ այդ ներուժը «ռեԱրմենիա»-ում կգտնի իրացման նոր հնարավորություններ»:
Պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց մոտ ժամանակներում հարթակի և գրասենյակի միջև համագործակցության հուշագիր կնքել:

Объединяя четыре важнейших актива армян всего мира
"Объединяет четыре важнейших актива армян всего мира: знания, связи, профессиональный опыт и материальную поддержку». "реАрмения" - платформа, действующая по принципу нового подхода общеармянского сотрудничества.
Директор платформы Геворг Погосян и главный уполномоченный Заре Синанян обсудили направления сотрудничества между "реАрменией" и Офисом. Наш Офис уже начал сотрудничество с командой платформы в рамках программ для армянских специалистов диаспоры “iGorts”, “Молодой посол диаспоры”, в сфере медиа-продвижения.
Главный уполномоченный отметил, что "реАрмения", как инновационный инструмент, действительно может найти широкое распространение в общинах диаспоры. "Армянская диаспора имеет большой потенциал - научный, профессиональный, сетевой, финансовый. Надеюсь, что этот потенциал найдет новые возможности для реализации в “реАрмении”, - сказал Заре Синанян.
Была достигнута договоренность о подписании в ближайшее время меморандума о сотрудничестве между платформой и Офисом.