Հայերենի անվճար դասընթացներ հայրենադարձների համար
Հայաստանի Հանրապետության սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակը Հայրենադարձության և ինտեգրման կենտրոնի շրջանակներում ուրախ է մեկնարկել հայոց լեզվի անվճար դասընթացներ:
Այս դասերը կօգնեն վերջին շրջանում հայրենադարձվածներին հաղթահարել լեզվական խոչընդոտները և բարելավել արևելահայերենի իմացությունը: Անվճար պարապմունքները կանցկացվեն շաբաթական 3 անգամ՝ 1 ու կես ժամ տևողությամբ: Դասընթացները կտևեն 2 ամիս:
Դասընթացները կանցկացվեն սկսնակների, ինչպես միջին և խորացված գիտելիքներ ունեցողների կամ սրևմտահայերենից արևելահայերեն ադապտացիայի կարիք ունեցողերի համար:
Դասընթացներ տեղի կունենան շաբաթական երեք անգամ կառավարական տուն 2, Վազգեն Սարգսյան 3, 9-րդ հարկ հասցեում:

Free Armenian language courses for repatriates
The Republic of Armenia's Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs is excited to launch the first free of charge service under the scope of the Repatriation and Integration Center: Armenian language classes.
These classes will help recent repatriates break down language barriers and improve their Eastern Armenian skills.
The courses will be conducted for beginners, both for those who have intermediate and advanced knowledge, or for those who need to adapt Eastern Armenian from Western Armenian. To learn more and fill out the application, follow the link: http://diaspora.gov.am/en/pages/141/armenian_class.
The classes will take place 3 times a week at the 9th floor hall of Vazgen Sargsyan 3, Government House 2.