Գլխավոր հանձնակատարն ընդունեց Ջորջ Հակոբյանին
Գլխավոր հանձնակատարն ընդունեց Սոցիալ-դեմոկրատ հնչակյան կուսակցության Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների մասնաճյուղի պատասխանատու Ջորջ Հակոբյանին:
«Մեր դռները միշտ բաց են Ձեր և Սոցիալ-դեմոկրատ հնչակյան կուսակցության առաջ: Ողջունում ու բարձր եմ գնահատում կուսակցության պետականամետ դիրքորոշումը, քանի որ պետությունից առավել բարձր արժեք գոյություն չունի»,-նշեց Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը: Նա նաև ընդգծեց, որ կուսակցության օրակարգը միասնականության օրակարգն է, ինչը մեզ այսօր պետք է և՛ հայրենիքում, և՛ սփյուռքում:
Ջորջ Հակոբյանն իր հերթին ընդգծեց, որ Սոցիալ-դեմոկրատ հնչակյան կուսակցությունը պատրաստ է աջակցել Հայաստանին, լինել հուսալի գործընկեր նաև սփյուռքում, շարունակել խորացնել ու զարգացնել արդյունավետ հարաբերություններ: «Սա իմ և ՍԴՀԿ բոլոր մասնաճյուղերի կամքն ու պատրաստակամությունն է»,-ընդգծեց պարոն Հակոբյանը:
Քննարկվեցին Հայաստան-սփյուռք գործակցությանը, սփյուռքի մասնագիտական ներուժի ներգրավմանը, գրասենյակի գործառույթներին առնչվող հարցեր:

High Commissioner Welcomes George Hakobyan
The High Commissioner welcomed George Hakobyan, the head of the Social Democrat Hunchakian Party in the United States.
“Our doors are always open to you and the Social Democrat Hunchakian Party. I welcome and appreciate the party’s state-focused position, since the state is of the utmost importance,” said High Commissioner Zareh Sinanyan. He also stressed that the party's agenda is one of unity, which we need both at home and in the Diaspora.
George Hakobyan noted that the Hunchakian Social Democratic Party is ready to assist Armenia, be a reliable partner in the Diaspora, and continue to deepen and develop relations. “Myself and those representing all branches of the SDHP are willing and prepared,” said George Hakobyan.
They discussed matters related to Armenia-Diaspora cooperation, attracting the Diaspora’s professional potential, and the Office’s activities.