Գլխավոր հանձնակատարն ընդունեց Ջորջ Հակոբյանին
Գլխավոր հանձնակատարն ընդունեց Սոցիալ-դեմոկրատ հնչակյան կուսակցության Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների մասնաճյուղի պատասխանատու Ջորջ Հակոբյանին:
«Մեր դռները միշտ բաց են Ձեր և Սոցիալ-դեմոկրատ հնչակյան կուսակցության առաջ: Ողջունում ու բարձր եմ գնահատում կուսակցության պետականամետ դիրքորոշումը, քանի որ պետությունից առավել բարձր արժեք գոյություն չունի»,-նշեց Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը: Նա նաև ընդգծեց, որ կուսակցության օրակարգը միասնականության օրակարգն է, ինչը մեզ այսօր պետք է և՛ հայրենիքում, և՛ սփյուռքում:
Ջորջ Հակոբյանն իր հերթին ընդգծեց, որ Սոցիալ-դեմոկրատ հնչակյան կուսակցությունը պատրաստ է աջակցել Հայաստանին, լինել հուսալի գործընկեր նաև սփյուռքում, շարունակել խորացնել ու զարգացնել արդյունավետ հարաբերություններ: «Սա իմ և ՍԴՀԿ բոլոր մասնաճյուղերի կամքն ու պատրաստակամությունն է»,-ընդգծեց պարոն Հակոբյանը:
Քննարկվեցին Հայաստան-սփյուռք գործակցությանը, սփյուռքի մասնագիտական ներուժի ներգրավմանը, գրասենյակի գործառույթներին առնչվող հարցեր:

Главный уполномоченный принял Джорджа Акопяна
Главный уполномоченный принял Джорджа Акопяна, главу американского отделения Социал-демократической партии Гнчакян.
«Наши двери всегда открыты для вашей партии социал-демократов Гнчакяна. Я приветствую и высоко ценю прогосударственную позицию партии, поскольку нет большей ценности, чем государство», - сказал главный уполномоченный Заре Синанян. Он подчеркнул, что повестка дня партии – это повестка единства, в котором мы нуждаемся сегодня как на Родине, так и в Диаспоре.
В свою очередь Джордж Акопян подчеркнул, что Социал-демократическая партия Гнчакяна готова поддерживать Армению, быть надежным партнером в диаспоре, продолжать углублять и развивать эффективные отношения. "Это воля и готовность всех отделений СДХП", - подчеркнул г-н Акопян.
Обсуждены вопросы, связанные с партнерством Армения-Диаспора, задействованием профессионального потенциала диаспоры, функциями офиса.