ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. ԵՐԵՎԱՆԻ ՔԱՂԱՔԱՊԵՏԱՐԱՆԻ «ԻԳՈՐԾ»-ԱԿԱՆՆԵՐԸ
իԳործ» 2021 ծրագրի մասնագետները հաճախ թիմային աշխատանք են կատարում նույն պետական հաստատությունում։ Օրինակ՝ նման կառույց է Երևանի քաղաքապետարանը։
Շվեյցարիայից Լիլիթ Հարությունյանը, մոտ 12 տարի աշխատելով Եվրոպայի հայտնի ճարտարապետական ընկերություններում, այժմ Հայաստանում աշխատում է քաղաքաշինական նախագծերի ուղղությամբ։ Մայրաքաղաքի արտաքին տեսքը բարելավելու վրա է աշխատում նաև Բելգիայից Նունե Հարությունյանը: Նա մասնագիտացած է ճարտարապետական ձևավորման ոլորտում։ Ռուսաստանահայ Վահան Մկրտչյանը վերադարձել է հայրենիք՝ երիտասարդների հետ աշխատելու և իր գիտելիքները փոխանցելու համար։
Ցանկանու՞մ եք մեկ տարի ապրել Հայաստանում և աշխատել պետական համակարգում։ Սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» ծրագրին մասնակցելու հայտ կարող եք ներկայացնել մինչև ապրիլի 30-ը՝ http://diaspora.gov.am/hy/programs/25/fellowship։

ВИДЕО: СПЕЦИАЛИСТЫ "IGORTS" мэрия Еревана
Участники программы Gorts2021 нередко командой работают в одном государственном учреждении. К примеру, таким местом является мэрия Еревана.
Лилит Арутюнян из Швейцарии, проработав около 12 лет в известных архитектурных фирмах Европы, сейчас работает над проектами городского планирования. Также над обликом столицы работает Нуне Арутюнян из Бельгии, которая специализируется на архитектурном дизайне. Ваган Мкртчян, получив в России образование педагога и психолога, вернулся на родину, чтобы поделиться своими знаниями по работе с молодежью.
Хотите один год пожить в Армении и поработать в государственном учреждении? Подавайте до 30 апреля заявку на участие в программе для специалистов диаспоры "iGorts" - http://diaspora.gov.am/ru/programs/25/fellowship.