ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. ԵՐԵՎԱՆԻ ՔԱՂԱՔԱՊԵՏԱՐԱՆԻ «ԻԳՈՐԾ»-ԱԿԱՆՆԵՐԸ
իԳործ» 2021 ծրագրի մասնագետները հաճախ թիմային աշխատանք են կատարում նույն պետական հաստատությունում։ Օրինակ՝ նման կառույց է Երևանի քաղաքապետարանը։
Շվեյցարիայից Լիլիթ Հարությունյանը, մոտ 12 տարի աշխատելով Եվրոպայի հայտնի ճարտարապետական ընկերություններում, այժմ Հայաստանում աշխատում է քաղաքաշինական նախագծերի ուղղությամբ։ Մայրաքաղաքի արտաքին տեսքը բարելավելու վրա է աշխատում նաև Բելգիայից Նունե Հարությունյանը: Նա մասնագիտացած է ճարտարապետական ձևավորման ոլորտում։ Ռուսաստանահայ Վահան Մկրտչյանը վերադարձել է հայրենիք՝ երիտասարդների հետ աշխատելու և իր գիտելիքները փոխանցելու համար։
Ցանկանու՞մ եք մեկ տարի ապրել Հայաստանում և աշխատել պետական համակարգում։ Սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» ծրագրին մասնակցելու հայտ կարող եք ներկայացնել մինչև ապրիլի 30-ը՝ http://diaspora.gov.am/hy/programs/25/fellowship։

VIDEO: IGORTS PROFESSIONALS AT THE Yerevan Municipality
The specialists of the iGorts 2021 program often work as a team in the same state institution. For example, such a structure that iGorts specialists work for is the Yerevan Municipality.
Lilit Harutyunyan from Switzerland, having worked for well-known European architectural companies for about 12 years, is currently working on urban development projects in Armenia. Nune Harutyunyan from Belgium is also working to improve the appearance of the capital. She specializes in architectural design. Russian-Armenian Vahan Mkrtchyan has returned to his homeland to work with young people and transfer his knowledge.
Do you want to live in Armenia for a year and work in the state system? You can apply to participate in the iGorts program of Diaspora Armenian specialists deadline for applications is April 30th. http://diaspora.gov.am/hy/programs/25/fellowship։