Աջակցության փաթեթ ուկրաինահայերի համար
Ուկրաինայից տեղափոխված կարիքավոր հայրենակիցները կարող են ակնկալել առողջապահական, բուհերի ուսման վարձավճարի և բնակվարձի մասնակի, ինչպես նաև սոցիալական միանվագ աջակցություն: Ուկրաինական ճգնաժամով պայմանավորված՝ բազմաթիվ հայրենակիցներ ապաստանել են Եվրոպայում, ուկրաինահայերի մի մասը շարունակում է տեղափոխվել Հայաստան: Նրանց Հայաստանում ինտեգրելու և աջակցություն տրամադրելու նպատակով մեր գրասենյակի և Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության (ԱՀԱԸ) միջև սկսվում է նոր գործակցություն:
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպեց Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության Հայաստանի ներկայացուցչի տեղեկալ Արեն Դեյիրմենջյանի հետ: Գլխավոր հանձնակատարը կարևորեց այն երկարամյա գործակցությունն ու կարևոր դերակատարությունը, որն ունի ԱՀԱԸ-ն սփյուռքի կարիքավոր համայնքներին և մեր հայրենակիցներին աջակցելու գործում:
Աջակցության համար խնդրում ենք զանգահարել Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակ (010 515 532)\ (077 998 123) ՝ ներկայացնելով պահանջվող փաստաթղթերը, բնակության հասցեն և կոնտակտները:

Support package for Ukrainian Armenians
Armenian Compatriots who migrated from Ukraine can count on partial medical assistance, university tuition and housing, as well as one-time social support. Due to the Ukrainian crisis, many compatriots have found refuge in Europe, while some Ukrainian Armenians continue to move to Armenia. We have decided to team up with the Armenian Missionary Association of America (AMAA) to guarantee the integration and assistance of Ukrainian Armenians in Armenia.
The High Commissioner for Diaspora Affairs, Zareh Sinanyan, met with the AMAA Armenia Deputy Representative Aren Deyirmenjian. The High Commissioner noted the importance of long-term cooperation and the important role of the AMAA in helping Diaspora communities and our compatriots in need.
For support, please call the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs with the required documents, residential address and contacts: 010 515 532 \ 077 998 123.