Աջակցության փաթեթ ուկրաինահայերի համար
Ուկրաինայից տեղափոխված կարիքավոր հայրենակիցները կարող են ակնկալել առողջապահական, բուհերի ուսման վարձավճարի և բնակվարձի մասնակի, ինչպես նաև սոցիալական միանվագ աջակցություն: Ուկրաինական ճգնաժամով պայմանավորված՝ բազմաթիվ հայրենակիցներ ապաստանել են Եվրոպայում, ուկրաինահայերի մի մասը շարունակում է տեղափոխվել Հայաստան: Նրանց Հայաստանում ինտեգրելու և աջակցություն տրամադրելու նպատակով մեր գրասենյակի և Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության (ԱՀԱԸ) միջև սկսվում է նոր գործակցություն:
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպեց Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության Հայաստանի ներկայացուցչի տեղեկալ Արեն Դեյիրմենջյանի հետ: Գլխավոր հանձնակատարը կարևորեց այն երկարամյա գործակցությունն ու կարևոր դերակատարությունը, որն ունի ԱՀԱԸ-ն սփյուռքի կարիքավոր համայնքներին և մեր հայրենակիցներին աջակցելու գործում:
Աջակցության համար խնդրում ենք զանգահարել Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակ (010 515 532)\ (077 998 123) ՝ ներկայացնելով պահանջվող փաստաթղթերը, բնակության հասցեն և կոնտակտները:

Пакет поддержки украинских армян
Наши соотечественники, вынуждено переехавшие из Украины и нуждающиеся в помощи, могут претендовать на частичную медицинскую и социальную поддержку, оплату обучения в вузах и оплату аренды жилья. В связи с военными действиями в Украине многие украинские армяне переехали в Европу, а часть продолжает пребывать в Армению. С целью их интеграции в Армении и оказания содействия между нашим Офисом и Армянской миссионерской ассоциацией Америки (AMAA) начинается новый виток сотрудничества.
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян встретился с заместителем представителя Армении Армянской миссионерской ассоциации Америки Ареном Дейрменджяном. Главный уполномоченный отметил важность многолетнего сотрудничества с AMAA в содействии нуждающимся общинам диаспоры и нашим соотечественникам.
Для получения поддержки просим в рабочее время позвонить в Офис главного уполномоченного по делам диаспоры РА: 010 515 532 \ 077 998 123.