Շվեյցարիահայ գործարարները հանդիպեցին Գլխավոր հանձնակատարին
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ապրիլի 18-ին հանդիպեց «Fondation Alliance Arménienne de Genève» կազմակերպության նախագահ, շվեցարահայ գործարար և բարերար Վահե Գաբրաշի և կազմակերպության հոգաբարձուների խորհրդի անդամների հետ։
«Fondation Alliance Arménienne de Genève» կազմակերպության նախագահ Վահե Գաբրաշը ներկայացրեց Երևանում, Գյումրիում, Տաշիրում  և Արցախում հիմնադրամի կողից իրականացրած բարեգործական  նախաձեռնությունները: «Պատրաստ ենք աջակցել նաև գրասենյակի ծրագրերին, եթե նման անհրաժեշտություն առաջանա»,-նշեց Վահե Գաբրաշը:
Ողջունելով հյուրերին՝ Գլխավոր հանձնակատարը կարևորեց այս ծանր իրավիճակում սփյուռքի գործարարների և բարեգործների կողմից հայրենիքին ցուցաբերվող շարունակական աջակցությունը: Զարեհ Սինանյանը ներկայացրեց նաև գրասենյակի ծրագրերը՝ հատկապես կարևորելով ՀՀ պետական համակարգում սփյուռքահայ մասնագետների ներգրավվածության ընդլայնումը:
Հանդիպման ավարտին կողմերը համագործակցությունը շարունակելու և խորացնելու  պատրաստակամություն հայտնեցին:
Հավելենք, որ «Fondation Alliance Arménienne de Genève» հիմնադրամը ստեղծվել է 1994 թվականին: Հիմնադրամի  հիմնական նպատակը աշխարհասփյուռ հայությանը աջակցություն և օգնություն ցուցաբերելը, հայրենիքին սատար կանգնելն է:

Швейцарские бизнесмены армянского происхождения встретились с главным уполномоченным
18 апреля главный уполномоченный Заре Синанян встретился с президентом «Fondation Alliance Arménienne de Genève», бизнесменом и меценатом Ваге Габрашем,а также с членами попечительского совета.
Ваге Габраш, президент «Fondation Alliance Arménienne de Genève», представил благотворительные инициативы, реализуемые фондом в Ереване, Гюмри, Ташире и Арцахе. «Мы готовы поддержать также программы Офиса, если возникнет такая необходимость», - отметил Ваге Габраш.
Приветствуя гостей, главный уполномоченный отметил важность неизменной поддержки родины, со стороны бизнесменов и меценатов диаспоры, в этой непростой ситуации. Заре Синанян также представил программы Офиса, особо подчеркнув расширение вовлечения армянских специалистов из диаспоры в государственной системе РА.
В завершение встречи стороны выразили готовность к продолжению и углублению сотрудничества.
Фонд «Fondation Alliance Arménienne de Genève» был основан в 1994 году. Основная цель фонда – это  поддержка армян всего мира, оказание помощи и  содействия  Родине.