Հորդանանյան պատվիրակությունը հյուրըկալվեց մեր գրասենյակում
Ապրիլի 21-ին Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակը հյուրընկալեց Հորդանան-Եվրոպական խորհրդարանի բարեկամության ասոցիացիայի նախագահ Խալդուն Հինայի գլխավորած պատվիրակությանը։
Ողջունելով հյուրերին՝ Զարեհ Սինանյանն ընդգծեց․ «Հորդանանը պատմականորեն եղել է հայ ազգի, Հայաստանի Հանարապետության բարեկամ երկիր և ազգ՝ ապաստան տրամադրելով Հայոց ցեղասպանությունը վերապրած բազմաթիվ հայերի։ Ինքս ճանաչում եմ հայերի, ովքեր իրենց մանկությունը անցկացրել են Հորդանանում և դրական հուշեր ունեն երկրի ջերմ ընդունելությունից»։
Այնուհետ Գլխավոր հանձնակատարը ներկայացրեց գրասենյակի գործունեությունը, ծրագրերը, նշեց, որ գրասենյակն աշխատակիցներ ունի նաև արաբական աշխարհից:
Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության Սենատի Հորդանան-Եվրոպական խորհրդարանի բարեկամության ասոցիացիայի նախագահ Խալդուն Հինան շնորհակալություն հայտնեց Զարեհ Սինանյանին ջերմ ընդունելության համար և ընդգծեց, որ Հորդանանի և Հայաստանի ժողովուրդների միջև ստեղծվել են ամուր կապեր: Նա կարևորեց Հորդանանում հայ համայնքի ներկայությունը և դերակատարությունը:

В нашем офисе была принята делегация из Иордании
21 апреля в Офисе Главного уполномоченного по делам диаспоры РА приняли делегацию во главе с Председателем Ассоциации дружбы Иордания-Европейский парламент Халдуном Хиной.
Приветствуя гостей, Заре Синанян подчеркнул: «Иордания исторически была для армян и Республики Армения дружественным государством и народом, приютившим многих армян, переживших Геноцид. Я сам знаю армян, которые провели свое детство в Иордании, у них остались положительные воспоминания о теплоте этой страны».
Затем Главный уполномоченный представил деятельность и программы Офиса, отметив, что в нем работают также сотрудники из арабского мира.
Председатель Ассоциации дружбы Сената Иорданского Хашимитского Королевства и Европейского Парламента Халдун Хина поблагодарил Заре Синаняна за теплый прием, подчеркнув, что между народами Армении и Иордании установились прочные связи. Он подчеркнул важность присутствия и роли армянской общины в Иордании.