Գլխավոր հանձնակատարն ընդունեց ՀՀ-ում Արգենտինայի դեսպանին
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունեց ՀՀ-ում Արգենտինայի դեսպան Մարիանո Վերգարային։
Ողջունելով հյուրին՝ Գլխավոր հանձնակատարը կարևորեց հայ-արգենտինական ջերմ հարաբերությունները:
«Արգենտինայում հայկական ակտիվ համայնք կա, որը, լինելով հայրենիքից ամենահեռու գտնվող համայնքներից մեկը, կարողացել է պահպանել իր ինքնությունը, կապված մնալ Հայաստանին: Համայնքի երիտասարդները նաև ակտիվ մասնակցում են մեր ծրագրերին: Ուրախ եմ, որ նրանք դարձել են Արգենտինայի օրինակելի քաղաքացիներ»,-նշեց Զարեհ Սինանյանը: Գլխավոր հանձնակատարը շեշտեց նաև, որ գրասենյակն այժմ ունի 2 արգենտինահայ աշխատակիցներ, որոնց աշխատանքի շնորհիվ համայնքի հետ մշտական կապ է պահպանվում:
Դեսպան Վերգարան ներկայացրեց Հայաստանում տարվող աշխատանքները, մասնավորապես Արգենտինայի և Հայաստանի վարորդական վկայականների փոխադարձ ճանաչելիության ուղղությամբ տարվող աշխատանքները։ Հանդիպման ընթացքում խոսք գնաց նաև հայ-արգենտինական բիզնես կապերի զարգացման վերաբերյալ:

Главный уполномоченный принял посла Аргентины в Республике Армения
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян принял посла Аргентины в Республике Армения Мариано Вергара.
Приветствуя гостя, Главный уполномоченный подчеркнул теплые армяно-аргентинские отношения.
«В Аргентине есть активная армянская община, которая, будучи одной из самых удаленных от Родины общин, смогла сохранить свою идентичность и оставаться на связи с Арменией. Молодежь общины также активно участвует в наших программах. "Я рад, что они стали образцовыми гражданами Аргентины", - отметил Заре Синанян. Главный уполномоченный подчеркнул, что в настоящее время в Офисе работают два сотрудника аргентинского происхождения, благодаря работе которых поддерживается постоянная связь с общиной.
Посол Вергара представил работы, проводимые в Армении, в частности, проделанные в направлении взаимного признания водительских прав Армении и Аргентины. В ходе встречи речь шла также о развитии армяно-аргентинских деловых отношений.