Հանդիպում Ֆրանսահայերի խորհրդի նախագահ Դանիել Քյուրքջյանի հետ
Ապրիլի 25-ին Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարն ընդունեց Ֆրանսահայերի խորհրդի նախագահ, Գրանթ Թորնթոն Հայաստան ընկերության պատվավոր նախագահ Դանիել Քյուրքջյանին:
Հանդիպման առանցում էին հայրենքի զարգացման գործում Ֆրանսիայի հայ համայնքի կարևոր դերն և մեծ ներուժը: «Ֆրանսահայությունը բազմիցս գործով ապացուցել է իր նվիրումը Հայաստանին և Արցախին: Վստահ եմ, որ համայնքի հետ ավելի ամուր համագործակցության դեպքում նոր արդյունքներ կունենանք»,-նշեց Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը: Նա նաև շնորհակալություն հայտնեց հյուրին փետրվարին Ֆրանսիա կատարած այցի ընթացքում ցուցաբերած ջերմ ընդունելության և առողջ միջավայրում կազմակերպված հանդիպումների համար:
Զարեհ Սինանյանն այնուհետ ներկայացրեց գրասենյակի ծրագրերը և շեշտեց Ֆրանսիայի առնվազն 3-ից 4-ը խոշոր քաղաքներում Սփյուռքի երիտասարդ դեսպանների առկայության անհրաժեշտությունը:
Հանդիպման ընթացում խոսվեց նաև սեպտեմբերին կայանալիք համահայկական համաժողովի աշխատանքների մասին։ Իր հերթին Դանիել Քուրքջյանը հավելեց, որ համաժողովը երկխոսության  հնարավորություն  և հարթակ է  սփյուռքի այն ներկայացուցիչների համար, ովքեր հետաքրքված և անհանգստացած են Հայաստանի ներկայով և  ապագայով: Ֆրանսահայ գործիչը պատրաստակամություն հայտնեց ակտիվ մասնակցություն ունենալ համաժողովի աշխատանքներին:
Հանդիպաման ավարտին պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց փոխադարձաբար շարունակելու և ամրապնդրելու գործընկերային հարաբերությունները:

A meeting with President of the Council of French-Armenians Daniel Kurkdjian
On April 25, the High Commissioner for Diaspora Affairs received Chairman of the Council of Armenians of France Daniel Kurkdjian.
The key role and great potential of the Armenian community of France in the development of the homeland were the focus of the meeting. “Armenians of France have repeatedly proved their devotion to Armenia and Artsakh by their deeds. I am sure that in case of stronger cooperation with the community, we will get new results," noted High Commissioner Zareh Sinanyan. He also thanked the guest for the warm welcome and meetings organized in a healthy environment during his visit to France in February.
Then Zareh Sinanyan presented the programs of the office and stressed the need for the young Diaspora ambassadors in at least 3-4 major cities of France.
During the meeting, they also talked about the activities of the Pan-Armenian Forum to be held in September. In his turn, Daniel Kurkdjian added that the forum is an opportunity and a platform for dialogue for those representatives of Diaspora who are interested and concerned about the present and future of Armenia. The French figure of Armenian origin expressed readiness to take an active part in the activities of the forum.