Հանդիպում Ֆրանսահայերի խորհրդի նախագահ Դանիել Քյուրքջյանի հետ
Ապրիլի 25-ին Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարն ընդունեց Ֆրանսահայերի խորհրդի նախագահ, Գրանթ Թորնթոն Հայաստան ընկերության պատվավոր նախագահ Դանիել Քյուրքջյանին:
Հանդիպման առանցում էին հայրենքի զարգացման գործում Ֆրանսիայի հայ համայնքի կարևոր դերն և մեծ ներուժը: «Ֆրանսահայությունը բազմիցս գործով ապացուցել է իր նվիրումը Հայաստանին և Արցախին: Վստահ եմ, որ համայնքի հետ ավելի ամուր համագործակցության դեպքում նոր արդյունքներ կունենանք»,-նշեց Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը: Նա նաև շնորհակալություն հայտնեց հյուրին փետրվարին Ֆրանսիա կատարած այցի ընթացքում ցուցաբերած ջերմ ընդունելության և առողջ միջավայրում կազմակերպված հանդիպումների համար:
Զարեհ Սինանյանն այնուհետ ներկայացրեց գրասենյակի ծրագրերը և շեշտեց Ֆրանսիայի առնվազն 3-ից 4-ը խոշոր քաղաքներում Սփյուռքի երիտասարդ դեսպանների առկայության անհրաժեշտությունը:
Հանդիպման ընթացում խոսվեց նաև սեպտեմբերին կայանալիք համահայկական համաժողովի աշխատանքների մասին։ Իր հերթին Դանիել Քուրքջյանը հավելեց, որ համաժողովը երկխոսության  հնարավորություն  և հարթակ է  սփյուռքի այն ներկայացուցիչների համար, ովքեր հետաքրքված և անհանգստացած են Հայաստանի ներկայով և  ապագայով: Ֆրանսահայ գործիչը պատրաստակամություն հայտնեց ակտիվ մասնակցություն ունենալ համաժողովի աշխատանքներին:
Հանդիպաման ավարտին պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց փոխադարձաբար շարունակելու և ամրապնդրելու գործընկերային հարաբերությունները:

Встреча с Председателем Совета армян Франции
25 апреля Главный уполномоченный по делам диаспоры встретился с Председателем Совета армян Франции, почётным Председателем компании Grant Thornton Armenia Даниелом Кюркчяном.
В центре внимания встречи были ключевая роль и большой потенциал армянской общины Франции в развитии Родины. «Французские армяне неоднократно доказывали свою преданность Армении и Арцаху. Я уверен, что в случае более тесного сотрудничества с общиной у нас будут новые результаты», - отметил Главный уполномоченный Заре Синанян. Он также поблагодарил гостя за теплый прием и встречи, организованные в здоровой обстановке во время его визита во Францию в феврале этого года.
Затем Заре Синанян представил программы Офиса и подчеркнул необходимость деятельности Молодых послов диаспоры, как минимум в 3-4 крупных городах Франции.
В ходе встречи также были обсуждены вопросы предстоящего Всеармянского форума, который состоится в сентябре. В свою очередь Даниел Кюркджян добавил, что форум является возможностью для диалога и площадкой для тех представителей диаспоры, которые заинтересованы и озабочены настоящим и будущим Армении. Французско-армянский деятель выразил готовность принять активное участие в работе конференции.
В завершении встречи была достигнута взаимная договоренность о продолжении и укреплении партнерства.