Գլխավոր հանձնակատարին ընդունել են հոգևոր առաջնորդները
Լիբանան այցի ընթացքում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Վեհափառ Հայրապետին: Հանդիպմանը ներկա է գտնվել նաև Լիբանանում ՀՀ դեսպան Վահագն Աթաբեկյանը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան֊սփյուռք գործակցությանն առնչվող հարցեր և ծրագրեր։
Լիբանանում Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Տանն Կիլիկիոյ Կաթողիկե Հայոց կաթողիկոս-պատրիարք Ռաֆայել Պետրոս ԻԱ Մինասյանի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են համագործակցության ընդլայնմանը, գրասենյակի ծրագրերին կաթոլիկ համայնքի ակտիվ մասնակցությանը, սփյուռքի կաթոլիկ համայնքների կացությանն ու խնդիրներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է նաև Մերձավոր Արևելքի Հայ Ավետարանական եկեղեցիների միության նախագահի տեղապահ և Հայկազյան համալսարանի նախագահ Փոլ Հայդոսթյանի հետ: Քննարկվել են գրասենյակի հետ համագործակցության արդեն իսկ առկա ծրագրերի ընթացքը, Լիբանանում ու սփյուռքյան այլ համայնքներում պլանավորված միջոցառումները, Հայկազյան համալսարանի հետազոտական ու գիտական ներուժն արդյունավետ օգտագործելու, դրամաշնորհային ծրագրեր իրականացնելու հնարավորությունները: Գլխավոր հանձնակատարը ևս մեկ անգամ շնորհակալություն է հայտնել ավետարանական համայնքին և Ամերիկայի հայ ավետարանչական ընկերակցությանն ու մասնաճյուղերին արդյունավետ համագործակցության համար:

Главный уполномоченный с визитом у религиозных лидеров
В ходе визита в Ливан главный уполномоченный Заре Синанян встретился с Католикосом Великого Дома Киликии Арамом Первым. На встрече присутствовал также посол РА в Ливане Ваагн Атабекян. В ходе встречи были обсуждены вопросы и программы, касающиеся взаимодействия “Армения-Диаспора”.
В Ливане Заре Синанян встретился с католикосом-патриархом Дома Киликийского Армянской Католической церкви Рафаелем Петросом Минасяном. В ходе встречи был обсужден широкий круг вопросов, касающихся расширения сотрудничества, активного участия католической общины в программах Офиса, положения и проблем католических общин диаспоры.
Заре Синанян встретился с заместителем председателя Союза армянских евангелистских церквей Ближнего Востока и председателем университета Айказян Полом Айдостяном. Были обсуждены действующие программы сотрудничества с Офисом, запланированные мероприятия в Ливане и других общинах, возможности эффективного использования исследовательского и научного потенциала университета Айказян, реализация грантовых программ. Главный уполномоченный еще раз поблагодарил евангелистскую общину и армянскую евангелистскую ассоциацию и филиалы Америки за эффективное сотрудничество.