Ստարագրվեց համատեղ հուշագիր «ռեԱրմենիա»-ի հետ
Մայիսի 12-ին Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն և «ռեԱրմենիա» կազմակերպության տնօրեն Գևորգ Պողոսյանը ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր: «ռեԱրմենիա»-ն ստեղծել և շահագործում է reArmenia.com համագործակցության հարթակը, որտեղ անհրաժեշտ ռեսուրսներ ձեռք բերելու նպատակով ներկայացվում են Հայաստանում և Արցախում առկա խնդիրները լուծող նախագծեր:
Համաձայն հուշագրի՝ կողմերը կիրականացնեն փոխադարձաբար և հանրային տեղեկատվության տարածում և իրազեկում, համատեղ կկազմակերպեն միջոցառումներ, կաջակցեն միմյանց նպատակների և նախաձեռնությունների իրականացման գործում, կձևավորեն աշխատանքային խմբեր և փորձի փոխանակում:
Գլխավոր հանձնակատարը նշեց, որ գրասենյակն արդեն իսկ սերտ համագործակցում է «ռեԱրմենիա»-ի հետ, և այս հուշագիրը կնպաստի ավելի խորքային և ինստիտուցիոնալ գործակցությանը:
Բարեգործական հիմնադրամի տնօրեն Գևորգ Պողոսյանը ներկայացրեց այս պահին հարթակի կողմից իրականցվող նախաձեռնություններն ու առաջիկայում սպասվող միջոցառումները:

Подписан меморандум с "реАрмения"
12 мая главный уполномоченный Заре Синанян и директор организации "реАрмения" Геворг Погосян подписали меморандум о сотрудничестве. "реАрмения" создала платформу сотрудничества reArmenia.com, где с целью приобретения необходимых ресурсов представляются проекты, решающие актуальные проблемы Армении и Арцаха.
Согласно меморандуму, стороны будут осуществлять взаимное распространение информации полезной для общественности, совместно организовывать мероприятия, содействовать реализации целей и инициатив друг друга, формировать рабочие группы и обмениваться опытом.
Главный уполномоченный отметил, что Офис уже тесно сотрудничает с "реАрмения", и этот меморандум будет способствовать более глубокому и институциональному взаимодействию.
Руководитель благотворительного фонда Геворг Погосян представил осуществляемые на данный момент инициативы и предстоящие мероприятия.