Հանդիպում հունահայ համայնքի հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Աթենքում՝ ՀՀ դեսպանատանը, հանդիպում է ունեցել Հունաստանում հայկական համայնքային կառույցների, հայ հոգևոր դասի ներկայացուցիչների, հունահայերի հետ:
Զարեհ Սինանյանը ներկայացրել է հանձնակատարի գրասենյակի գործունեությունը, ծրագրերը, սփյուռքի հետ աշխատանքի քաղաքականությունը: Գլխավոր հանձնակատարը հույս է հայտնել, որ հունահայությունն առավել ակտիվ կմասնակցի գրասենյակի «իԳործ», «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» և «Քայլ դեպի տուն» ծրագրերին:
Այնուհետ անդրադարձ է կատարվել հայրենադարձության գործընթացին, ինտեգրման ծրագրերին, իր տեսակի մեջ առաջին Հայրենադարձության և ինտեգրման կենտրոնի հիմնմանը, ներդրումային քաղաքականությանը:
Հանդիպման ընթացքում պատասխանելով ներկաների հարցերին Զարեհ Սինանյանն անդրադարձել է նաև ՀՀ ներքաղաքական զարգացումներին, արտաքին և ներքին մարտահրավերներին, տարածաշրջանային զարգացումներին: Կարևորվել է աշխարհասփյուռ հայության միասնությունն ու համերաշխությունը ներկայիս խնդիրներին դիմակայելու գործում:

Встреча с армянской общиной Греции
Главный уполномоченный Заре Синанян в посольстве РА в Афинах встретился с армянскими общинными структурами Греции, представителями армянского духовного сословия, греческими армянами.
Заре Синанян представил деятельность Офиса уполномоченного, программы, политику работы с диаспорой. Главный уполномоченный выразил надежду, что армяне Греции более активно примут участие в программах Офиса: “iGorts”, “Молодой посол диаспоры”, “Шаг к дому”.
Затем говорили о процессе репатриации, интеграционных программах, создании первого в своем роде Центра репатриации и интеграции в Армении, инвестиционной политике.
В ходе встречи, отвечая на вопросы присутствующих, Заре Синанян коснулся также внутренней политики РА, внешних и внутренних вызовов, развития регионов Армении. Была отмечена важность единства и солидарности рассеянного по всему миру армянства в противостоянии нынешним проблемам.