«Քայլ դեպի տան» առաջին փուլն ավարտվեց
«Քայլ դեպի տուն» ուսումնաճանաչողական ծրագրի առաջին փուլի 120 մասնակիցների համար այս ամառը մշտապես կհիշվի: Նրանք 13 օր շարունակ տեսան Հայաստանի գեղեցիկ անկյունները, ճանաչեցին կրթական հնարավորությունները, ապրեցին Դիլիջանի չքնաղ բնության մեջ, սովորեցին հայերեն, հայկական երգ ու պար, ձեռք բերեցին բազմաթիվ ընկերներ:
Այս լուսանկարներում մեր 13-18 տարեկան մասնակիցներն այցելել են Դսեղի Հովհաննես Թումանյանի տուն-թանգարան, ՔՈԱՖ սմարթ կենտրոն, Մակարավանք և Ստեփանավանի դենդրոպարկ: Սակայն սա այցելությունների ընդամենը մի փոքրիկ մասն է: Ծրագրի հայաստանյան մասի ծախսերը հոգում է ՀՀ կառավարությունը: 2-րդ փուլը կմեկնարկի հուլիսի 11-ից: Ծրագիրն իրականություն չէր դառնա առանց «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» հիմնադրամի, Մոնթե Մելքանյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի, Հայ բարեգործական ընդհանուր միության, Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի, մի շարք այլ կրթական հաստատությունների և մշակութային կենտրոնների մասնակցության և աջակցության:

Первый раунд программы "Шаг к Дому" завершен
Для 120 участников первого тура образовательно-познавательной программы "Шаг к Дому" это лето стало незабываемым. В течение последних 13 дней они жили в районе, окруженном живописной природой Дилижана, посетили прекрасные достопримечательности Армении, познакомились с различными учебными заведениями, улучшили свои знания армянского языка, выучили много национальных песен и танцев, и завели много новых друзей.
На этих фотографиях наши 13-18-летние участники посещают следующие места: Дом-музей Ованеса Туманяна в Дсехе, Интеллектуальный центр COAF, монастырь Макараванк и Степанаванский дендропарк. Однако, это лишь малая часть их путешествий. Расходы по программе покрываются правительством Республики Армения. Второй тур начнется 11 июля. Благодаря большой поддержке со стороны Фонда "Преподавай, Армения", Лицея имени Монте Мелконяна, Всеармянского Благотворительного Союза, Американского Университета Армении и ряда других учебных заведений и культурных центров, программа успешно функционирует.