Զարեհ Սինանյանը հանդիպեց «Քայլ դեպի տուն»-ցիներին
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է «Քայլ դեպի տուն» ուսումնաճանաչողական ծրագրի երկրորդ փուլի մասնակիցների հետ։
Այս փուլին մենք ունենք 98 մասնակից 11 երկրներից։ Նրանք բնակվում են Դիլիջանում՝ Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմական վարժարանում, որտեղ այժմ անցկացվում է նաև «Արմաթ» տեխնոճամբարը:
«Քայլ դեպի տուն»-ցիները հանդիպման ընթացքում հարցեր ուղղեցին Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանին և Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԱՏՁՄ) գործադիր տնօրեն Հայկ Չոբանյանին:
Այնուհետ Գլխավոր հանձնակատարը շրջայց կատարեց նաև «Արմաթ» տեխնոճամբարում, ծանոթացավ մասնակիցների նորարարական նախագծերին:
Հիշեցնենք, որ «Քայլ դեպի տուն» ծրագրի չորս փուլերից երկուսը դեռ առջևում են և կտևեն մինչ օգոստոսի 20-ը։

Заре Синанян встретился с участниками "Шаг к дому"
В настоящее время у нас 98 юношей и девушек из 11 разных стран. Они живут в Дилижане в военно-спортивном лицее им. Монте Мелконяна, который также является домом для участников “Armath Technocamp”.
На встрече также присутствовал исполнительный директор Союза предприятий передовых технологий (UATE) Айк Чобанян, который вместе с главным уполномоченным ответил на вопросы подростков из диаспоры.
Затем Заре Синанян и Айк Чобанян прошли по территории лицея и узнали о текущих проектах участников.
Еще два потока участников прибудут в Армению для участия в программе "Шаг к дому". Она официально завершится 20 августа.