Զարեհ Սինանյանը ընդունեց Լեհաստանի դեսպանին
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունեց Հայաստանում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Պավել Չեպլակին և դեսպանության երկրորդ քարտուղար, քաղաքական բաժնի ղեկավար Մարչին Ռուժիցկիին:
Ողջունելով դեսպանին՝ Զարեհ Սինանյանը շեշտեց հայ-լեհական հարաբերությունների կարևորությունը:
«Լեհաստանում բավականին մեծ և ակտիվ հայ համայնք կա: Մենք բարձր ենք գնահատում Լեհաստանի Հանրապետության կողմից ուկրաինահայերին օգնության տրամադրումը, ովքեր ռազմական գործողությունների հետևանքով լքել են երկիրը»,- նշեց Զարեհ Սինանյանը:
Հանդիպման ընթացքում Գլխավոր հանձնակատարը ներկայացրեց գրասենյակի կողմից իրականացվող հայրենադարձության, սփյուռքի քարտեզագրման, երիտասարդության ակտիվության խթանման, ինչպես նաև ՀՀ կառավարությունում սփյուռքի մասնագետների ներգրավման ծրագրերը:

Заре Синанян принял посла Польши
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Польша в Армении Павла Чеплака и второго секретаря посольства, руководителя политического отдела Марчина Ружицкого.
Приветствуя посла, Заре Синанян подчеркнул важность армяно-польских отношений.
«В Польше есть довольно большая и активная армянская община. Мы высоко ценим помощь, оказанную Республикой Польша украинским армянам, покинувшим страну в результате военных действий", - отметил Заре Синанян.
В ходе встречи Главный уполномоченный представил реализуемые офисом программы репатриации, картирования диаспоры, поощрения молодежной активности, а также привлечения специалистов диаспоры в правительство РА.