«Հայ դպրոց» հիմնադրամի ներկայացուցիչները հանդիպեցին Գլխավոր հանձնակատարին
Օգստոսի 8-ին Գլխավոր հանձնակատարն ընդունեց «Հայ դպրոց» հիմնադրամի անդամներ Արա Կարապետյանին և Մանե Տեր-Գրիգորյանին։
Գլխավոր հանձնակատարը շնորհակալություն հայտնեց հյուրերին Լոս Անջելոս կատարած այցի ժամանակ ջերմ ընդունելության համար:
«Ձեր գործունեությամբ դուք անուրանալի ներդրում ունեք հայրենիքում կրթության առաջընթացի գործում, որը պետության ռազմավարական ուղղություններից մեկն է»,- նշեց Զարեհ Սինանյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեց Հայաստանում կրթության զարգացման, սփյուռքահայերի առջև կանգնած կրթական խնդիրների, ինչպես նաև հանրակրթական դպրոցներին համապատասխան գույքային աջակցություն ցուցաբերելուն առնչվող հարցեր:
Հյուրերը իրենց հերթին ողջունեցին գրասենյակի ծրագրերը և պատրաստակամություն հայտնեցին աջակցելու դրանց:
Հավելենք, որ «Հայ դպրոց» հիմնադրամը (ASF) հիմնադրվել է 2003 թվականին Գլենդելում (Կալիֆորնիա): ASF-ը շահույթ չհետապնդող կազմակերպություն է, որի նպատակը Հայաստանի և Արցախի բոլոր երեխաների համար ապահով և աջակցող ուսումնական միջավայր ստեղծելն է:

Представители фонда «Армянская школа» встретились с Главным уполномоченным
8 августа Главный уполномоченный по делам диаспоры принял членов фонда «Армянская школа» Ара Карапетяна и Мане Тер-Григорян.
Главный уполномоченный поблагодарил гостей за теплый прием, оказанный ими во время визита в Лос-Анджелес.
«Своей деятельностью вы вносите неопровержимый вклад в прогресс образования на Родине, что является одним из стратегических направлений государства», - отметил Заре Синанян.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с развитием образования в Армении, образовательными проблемами, с которыми сталкиваются армяне диаспоры, а также оказание соответствующей имущественной поддержки государственным школам.
Гости, в свою очередь, приветствовали планы Офиса и выразили готовность их поддержать.
Добавим, что Фонд «Армянская школа» (ASF) был основан в 2003 году в Глендейле (Калифорния). ASF — некоммерческая организация, целью которой является создание безопасной и благоприятной среды обучения для всех детей в Армении и Арцахе.