CNFA կազմակերպության ծրագրերի զարգացման նախագահ հանդիպեց Գլխավոր հանձնակատարին
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը օգոստոսի 17-ին հանդիպեց Cultivating New Frontiers in Agriculture (CNFA) հասարակական կազմակերպության ծրագրերի զարգացման նախագահ Նինո Կոբախիձեին:
Ողջունելով հյուրին՝ Գլխավոր հանձնակատարը ներկայացրեց գրասենյակի նպատակները, գործունեությունը և մարտահրավերները, ինչպես նաև ներկայումս իրականացվող ծրագրերը:
Հանդիպման ընթացքում Նինո Կոբախիձեին ներկայացրեց CNFA կազմակերպության ծավալած հիմնական գործունեութունը, աշխատանքի ուղղությունները և կազմակերպության կողմից իրականացվող գործառույթները:
Այնուհետև հյուրը հավելեց գյուղատնտեսության և տուրիզմի ոլորտում ներդրումներ իրականցնելու և համագործակցելու պատրաստակամության մասին: Քննարկվեցին նաև այն մարտահրավերները, որոնց կարող են բախվել հետագայում:
Հանդիպման ավարտին կողմերը համագործակցելու երկկողմ պատրաստակամություն հայտնեցին:
Հավելենք, որ Նինո Կոբախիձեն միջազգային զարգացման մասնագետ է, որն ունի ավելի քան 20 տարվա մասնագիտական փորձ, այդ թվում՝ 15 տարի բիզնեսի զարգացման ոլորտում: Նա հաջողությամբ ղեկավարել տարբեր ծրագրերի իրագործումը բազմաթիվ ոլորտներում, ներառյալ՝ գյուղատնտեսությանը, ենթակառուցվածքների, առողջապահության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների:

Председатель программ развития CNFA встретилась с Главным уполномоченным
17 августа  Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян встретился с Нино Кобахидзе, председателем программ развития  общественной организации (CNFA) «Культивируя новые рубежи в сельском хозяйстве» .
Приветствуя гостью, Главный уполномоченный представил деятельность, цели и задачи Офиса, а также реализуемые в настоящее время программы.
В ходе встречи Нино Кобахидзе представила основную деятельность CNFA, ​​направления работы и функции, выполняемые организацией.
Затем гостья добавила о готовности инвестировать и сотрудничать в сфере сельского хозяйства и туризма. Были обсуждены также проблемы, с которыми они могут столкнуться в будущем.
В завершение встречи стороны выразили двустороннюю готовность к сотрудничеству.
Добавим, что Нино Кобахидзе — специалист по международному развитию с более чем 20-летним профессиональным опытом, в том числе 15 лет в развитии бизнеса. Она успешно руководила реализацией различных проектов во многих отраслях, включая сельское хозяйство, инфраструктуру, здравоохранение и информационные технологии.