Զարեհ Սինանյանն ընդունեց ամերիկահայ արվեստագետների
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը օգոստոսի 24-ին ընդունեց ամերիկահայ արվեստագետներ Հասմիկ Զալյանին, Սոնա Վանին, Ռուզաննա Սիրունյանին և Սիրանույշ Դավթյանին:
Ողջունելով հյուրերին՝ Գլխավոր հանձնակատարը ներկայացրեց գրասենյակի կողմից իրականացվող հայրենադարձության, սփյուռքի քարտեզագրման, երիտասարդների ակտիվության խթանման, ինչպես նաև ՀՀ կառավարությունում սփյուռքի մասնագետների ներգրավման ծրագրերը և շեշտեց դրանցում ամերիկահայերի ակտիվ մասնակցությունը:
Հյուրերը ներկայացրին Հայաստանին վերաբերող իրենց առաջիկա նախաձեռնությունները:
Հանդիպման ընթացքում Զարեհ Սինանյանը հետաքրքրվեց ԱՄՆ-ի հայ համայնքի կրթական, մշակութային խնդիրներով, հայերենի պահմանմանն ու ամրապնդմանն ուղղված քայլերով:
Հյուրերը իրենց հերթին ողջունեցին գրասենյակի ծրագրերը և պատրաստակամություն հայտենցին աջակցելու սփյուռքում այդ ծրագրերի տարածման գործում:

Заре Синанян принял армянских художниц из Америки
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян 24 августа принял армяно-американских художниц: Асмик Залян, Сону Ван, Рузанну Сирунян и Сирануш Давтян.
Приветствуя их, главный уполномоченный представил осуществляемые Офисом программы репатриации, картирования потенциала диаспоры, стимулирования активности молодежи, а также вовлечения специалистов диаспоры в работу Правительство РА, подчеркнув активное участие в них американских армян.
Гостьи рассказали о своих предстоящих инициативах, касающихся Армении.
В ходе встречи Заре Синанян поинтересовался образовательными, культурными проблемами армянской общины США и шагами, направленными на сохранение и укрепление армянского языка.
В свою очередь, художницы приветствовали программы Офиса и выразили готовность содействовать в их распространении в диаспоре.