Ֆրանսահայերի խորհուրդը միասնական է հանուն հայրենիքի
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարն ընդունել է Ֆրանսահայերի խորհրդի նախագահ, Գրանթ Թորնթոն Հայաստան ընկերության պատվավոր նախագահ Դանիել Քյուրքջյանին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Արցախի անվտանգային հարցերին, հայկական շահերի պաշտպանությանը, ֆրանսահայ համայնքին, հայ-ֆրանսիական հարաբերություններին առնչվող մի շարք հարցեր:
«Ֆրանսահայերի խորհուրդը հաստատակամորեն կանգնած է հայոց պետականության և հայկական շահերի պահպանության կողքին: Ֆրանսահայերի խորհուրդը մի շարք նախաձեռնություններ ունի, որոնք հատկապես առնչվում են Ֆրանսիայում հայկական կրթությանը, Հայաստանի հետ կապերի ամրապնդմանը, տնտեսական համագործակցությանը, ուղեղային կետրոնի ստեղծմանը և այլն»,-նշել է Դանիել Քյուրքջյանը:
Զարեհ Սինանյանը բարձր է գնահատել Ֆրանսահայերի խորհրդի պետականամետ գործունեությունը: «Ինչպես գիտեք, հոկտեմբերի 28-31-ը Երևանում կկայանա Համաշխարհային հայկական գագաթնաժողովը, որին կմասնակցեն 40-ից ավելի երկրներից ժամանած սփյուռքահայեր, և կքննարկվեն համահայկական հետաքրքրության հարցեր: Ֆրանսահայերի խորհուրդը սիրով հրավիրված է ինչպես մասնակից, այնպես էլ բանախոս հանդես գալու նպատակով»,-ընդգծել է Զարեհ Սինանյանը:

Совет французских армян един во имя Родины
Главный уполномоченный по делам диаспоры РА принял председателя Совета армян Франции, почетного председателя компании «Грант Торнтон Армения» Даниэль Кюркджян.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся безопасности Армении и Арцаха, защиты интересов Армении, армянской общины Франции, армяно-французских отношений.
«Совет французских армян твердо стоит на страже армянской государственности и защите армянских интересов. У Совета французских армян есть ряд инициатив, особенно связанных с армянским образованием во Франции, укреплением отношений с Арменией, экономическим сотрудничеством, созданием мозгового центра и т.д.», отметил Даниэль Кюркджян.
Заре Синанян высоко оценил прогосударственную деятельность Совета французских армян. «Как известно, с 28 по 31 октября в Ереване состоится Всемирный армянский саммит, в котором примут участие армяне диаспоры из более чем 40 стран, и будут обсуждаться вопросы, представляющие общеармянский интерес. Совет французских армян приглашён быть как участником саммита, так и его спикером", - подчеркнул Заре Синанян.