Ֆրանսահայերի խորհուրդը միասնական է հանուն հայրենիքի
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարն ընդունել է Ֆրանսահայերի խորհրդի նախագահ, Գրանթ Թորնթոն Հայաստան ընկերության պատվավոր նախագահ Դանիել Քյուրքջյանին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Արցախի անվտանգային հարցերին, հայկական շահերի պաշտպանությանը, ֆրանսահայ համայնքին, հայ-ֆրանսիական հարաբերություններին առնչվող մի շարք հարցեր:
«Ֆրանսահայերի խորհուրդը հաստատակամորեն կանգնած է հայոց պետականության և հայկական շահերի պահպանության կողքին: Ֆրանսահայերի խորհուրդը մի շարք նախաձեռնություններ ունի, որոնք հատկապես առնչվում են Ֆրանսիայում հայկական կրթությանը, Հայաստանի հետ կապերի ամրապնդմանը, տնտեսական համագործակցությանը, ուղեղային կետրոնի ստեղծմանը և այլն»,-նշել է Դանիել Քյուրքջյանը:
Զարեհ Սինանյանը բարձր է գնահատել Ֆրանսահայերի խորհրդի պետականամետ գործունեությունը: «Ինչպես գիտեք, հոկտեմբերի 28-31-ը Երևանում կկայանա Համաշխարհային հայկական գագաթնաժողովը, որին կմասնակցեն 40-ից ավելի երկրներից ժամանած սփյուռքահայեր, և կքննարկվեն համահայկական հետաքրքրության հարցեր: Ֆրանսահայերի խորհուրդը սիրով հրավիրված է ինչպես մասնակից, այնպես էլ բանախոս հանդես գալու նպատակով»,-ընդգծել է Զարեհ Սինանյանը:

Council of Armenians of France united for the Motherland
The High Commissioner for Diaspora Affairs received the President of the Council of Armenians of France, the Honorary President of Grant Thornton Armenia Daniel Kurkdjian.
During the meeting, they discussed several issues related to the security of Armenia and Artsakh, the protection of Armenian interests, the Armenian community in France, and French-Armenian relations.
"The Council of Armenians of France stands firmly for the protection of Armenian statehood and Armenian interests. The Council of Armenians of France has many initiatives related to Armenian education in France, strengthening ties with Armenia, economic cooperation, creation of an analytical center, and many others", noted Daniel Kurkdjian.
"As you know, the Global Armenian Summit is taking place in Yerevan from October 28th to the 31st and will bring together Diaspora Armenians from more than 40 countries to discuss issues of Pan-Armenian relevance. The Council of Armenians of France has been kindly invited to be a participant and speaker," stressed Zareh Sinanyan.