Սփյուռքի երիտասարդ դեսպաններն ունեցել են հանդիպումներ և միջոցառումներ
Սփյուռքի երիտասարդ դեսպանները մեդիա հրապարակումներ կանեն իրենց համայնքների տարբեր հարթակներում: Այս աշխատանքին ավելի լավ պատրաստվելու համար նրանք նախ շրջայց ունեցան Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերությունում, ապա ունկնդրեցին լուրերի խմբագիր Տաթև Դանիելյանի դասախոսությունը։
Հայրենադարձների հետ ունեցած սեմինարի ընթացքում մասնակիցները ծանոթացան համայնքային կազմակերպություններում աշխատելու նրանց փորձին: Քննարկվեցին համայնքներում առկա խնդիրներն ու դրանց լուծման ուղիները։ Այնուհետ Սփյուռքի երիտասարդ դեսպանները բաժանվեցին խմբերի և աշխատեցին համայնքային միջոցառումների պլանավորման ուղղությամբ:
Յուրաքանչյուր հայ իրավունք ունի հայրենիքում գտնվելու ընթացքում ոչ միայն տեսնել Հայաստանը, այլև տարաբնույթ փորձ ձեռք բերել։ Այս մասին երիտասարդ դեսպանները զրուցեցին «Դեպի Հայք» հիմնադրամի տնօրեն Սևան Կաբակյանի հետ։ Նա ներկայացրեց հիմնադրամի ծրագրերը և հասարակական աշխատանքում կամավորության կարևորությունը։
Երիտասարդ դեսպանները հանդիպեցին նաև «Ջինիշյան» հիշատակի հիմնադրամի ներկայացուցիչներ Էլիզա Մինասյանի և Արմեն Հակոբյանի հետ։ Հիմնադրամը ծրագրի գործընկերն է:
Օրվա վերջում դասախոս՝ միջազգային կառավարման թրեյներ Արտակ Ալոյանը մասնակիցների համար բացահայտեց առաջնորդության և փափուկ ուժի տեսակները։

Встечи и мероприятия молодых послов продолжаются
Наши молодые послы диаспоры будут публиковать медиа-контент на различных платформах в своих общинах. Чтобы лучше подготовиться к этой работе, после небольшой экскурсии о работе и сотрудничестве со СМИ поговорили с Татев Даниелян, редактором новостей Общественного телевидения Армении.
В ходе семинара своим опытом работы в общинных организациях поделились репатрианты. Вместе с участниками они обсудили существующие проблемы в сообществах и пути их решения. В свою очередь, участники презентовали план мероприятия, над которым работали в командах.
Каждый армянин имеет право не только на возможность увидеть Армению, но и на получение разностороннего опыта во время своего пребывания на Родине. Об этом молодые послы поговорили с директором фонда Вirthright Armenia, Севаном Кабакяном. Он рассказал о программах фонда и о важности волонтёрства в общественной работе.
Молодые послы встретились со спонсорами программы - представителями фонда памяти "Джинишян" Элизой Минасян и Арменом Акопяном.
В завершение дня международный тренер по менеджменту и лидерствуу Артак Алоян раскрыл участникам типы лидерства и навыки мягкой силы: мотивация, переговоры, работа в команде. Наши же лидеры с удовольствием применили полученные знания на практике.