Սփյուռքի երիտասարդ դեսպաններն ունեցել են հանդիպումներ և միջոցառումներ
Սփյուռքի երիտասարդ դեսպանները մեդիա հրապարակումներ կանեն իրենց համայնքների տարբեր հարթակներում: Այս աշխատանքին ավելի լավ պատրաստվելու համար նրանք նախ շրջայց ունեցան Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերությունում, ապա ունկնդրեցին լուրերի խմբագիր Տաթև Դանիելյանի դասախոսությունը։
Հայրենադարձների հետ ունեցած սեմինարի ընթացքում մասնակիցները ծանոթացան համայնքային կազմակերպություններում աշխատելու նրանց փորձին: Քննարկվեցին համայնքներում առկա խնդիրներն ու դրանց լուծման ուղիները։ Այնուհետ Սփյուռքի երիտասարդ դեսպանները բաժանվեցին խմբերի և աշխատեցին համայնքային միջոցառումների պլանավորման ուղղությամբ:
Յուրաքանչյուր հայ իրավունք ունի հայրենիքում գտնվելու ընթացքում ոչ միայն տեսնել Հայաստանը, այլև տարաբնույթ փորձ ձեռք բերել։ Այս մասին երիտասարդ դեսպանները զրուցեցին «Դեպի Հայք» հիմնադրամի տնօրեն Սևան Կաբակյանի հետ։ Նա ներկայացրեց հիմնադրամի ծրագրերը և հասարակական աշխատանքում կամավորության կարևորությունը։
Երիտասարդ դեսպանները հանդիպեցին նաև «Ջինիշյան» հիշատակի հիմնադրամի ներկայացուցիչներ Էլիզա Մինասյանի և Արմեն Հակոբյանի հետ։ Հիմնադրամը ծրագրի գործընկերն է:
Օրվա վերջում դասախոս՝ միջազգային կառավարման թրեյներ Արտակ Ալոյանը մասնակիցների համար բացահայտեց առաջնորդության և փափուկ ուժի տեսակները։

2022 Diaspora Youth Ambassadors participated in several meetings and events
Our Diaspora Youth Ambassadors met with News Editor Tatev Danielyan at the Public Television Company of Armenia studios to learn more about media content on various platforms, and how to work and cooperate with media in their respective communities.
Following that day, the program participants had the opportunity to talk with repatriates about their experiences working in their home countries' communities. They also exchanged perspectives about existing problems in the Diaspora and ways to solve them. On their part, the participants presented action plans that they developed in groups regarding potential events in their communities.
During their meeting with Sevan Kabakian, Country Director of Birthright Armenia, they spoke about the H. Hovnanian Family Foundation's programs and the importance of volunteering. "It is every Armenian's birthright to not only see Armenia but also experience their homeland via an enriching, hands-on, life-changing experience," noted Sevan Kabakian.
Afterwards, the Diaspora Youth Ambassadors met with the program sponsor's representatives of the Jinishian Memorial Foundation, Elisa Minasyan, and Armen Hakobyan.
To conclude, International Management and Leadership Trainer Artak Aloyan presented the participant's different types of leadership and soft skills management. Then, the Young Leaders put what they had learned into practice.