Սփյուռքի երիտասարդ դեսպանները շարունակում են այցելությունները
Սփյուռքի երիտասարդ դեսպանները հանդիպել են Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում «Strategy and Business Communication»-ի պրոֆեսոր, բիզնես թրեյներ Սերգեյ Թանթուշյանի հետ։ Հանդիպման ընթացքում մասնակիցներին են ներկայացվել բանավոր և ոչ բանավոր հաղորդակցության, ներկայացումների ստեղծման և հանրայնացման, հանրային խոսքի հմտությունները:
Ծրագրի մասնակիցները հանդիպել են Հայաստանի Հանրապետությունում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Սերգեյ Ղազարյանի հետ։ Անդրադարձ է կատարվել Արցախի հիմնախնդիրներին:
Ծրագրի մասնակիցները մեկնել են նաև Լոռի: Նրանք այցելել են Սանահինի, Հաղպատի և Ախթալայի վանական համալիրներ, Օձունի եկեղեցի, եղել են Զարնի-Պարնի քարանձավում, Արամյանցի դղյակում:
Ծրագրի մասնակիցները ոչ ֆորմալ կրթության հնարավորություններին են ծանոթացել՝ այցելելով ՔՈԱՖ ՍՄԱՐԹ կենտրոն: Այն կրթություն է առաջարկում 6 տարեկանից բարձր անձանց ճարտարագիտության, ատլետիկայի, արվեստի, երաժշտության, լեզուների և ձեռներեցության ուղղություններով:
Լոռի կատարած ճամփորդությունը մասնակիցներին հնարավորություն է ընձեռել ծանոթանալու մարզի կյանքին և շփվել տեղի բնակիչների հետ:

Молодые послы диаспоры продолжают работу в Армении
Молодые послы диаспоры встретились с профессором бизнеса, стратегии и бизнес-коммуникаций Американского университета Армении, бизнес-тренером Сергеем Тантушяном. У них был семинар по вербальному и невербальному общению, а также по развитию навыков разработки и презентации идей и убедительности публичных выступлений.
Участники программы встретились с постоянным представителем Республики Арцах в Республике Армения Сергеем Казаряном. Во время этой встречи они обсудили, Арцах в фокусе геополитических интересов.
Участники программы побывали в Лори. Их ожидала насыщенная экскурсионная программа. Они посетили монастырские комплксы: Санаин, Ахпат, монастырь Ахтала и церковь Одзуни. Побывали в пещере Зарни-Парни, в замке Арамянц.
О возможностях неформального дополнительного образования молодые послы узнали посетив COAF SMART CENTER, в котором обучаются учащиеся от шести лет. Инженерное дело, легкая атлетика, искусство, музыка, языки и предпринимательство - это предметы, которые COAF предлагает всем, кто сосредоточен на целостном развитии личности.
Поездка в Лори дала возможность участникам познакомиться с жизнью области и пообщаться с местными жителями. Это стало для них хорошим опытом.