ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ներկայացուցիչները հանդիպել են Զարեհ Սինանյանի հետ
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարը նոյեմբերի 23-ին ընդունեց Հայաստանում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ներկայացուցիչներ Քրիստինե Վայգանդին Հաղորդակցության բաժնի ղեկավար Զառա Սարգսյանին:
Հանդիպման ընթացքում Զարեհ Սինանյանը ներկայացրեց Գրասենյակի առաքելությունը, կարևոր ծրագրերը և Հայաստան-սփյուռք հարաբերությունների ամրապնդմանն և Հայաստանի ներսում գործող կազմակերպություններին աջակցելուն ուղղված նախաձեռնությունները:
ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ներկայացուցիչները քննարկեցին Հայստանում երեխաների արդար և հավասար իրավունքներոի ապահովմանն, ինչպես նաև վերջիններիս պաշտպանության, կրութության և առաողջապահության զարգացման ուղղված նախաձեռնությունները, Քրիստինե Վայգանդի նշեց, որ ներկայումս համագործակցում է ՀՀ տարբեր նախարարությունների հետ:
Հանդիպման ավարտին հյուրերը պատրաստակամություն հայտնեց համագործակցելու գրասենյակի հետ և համատեղ ծրագրեր իրականացնելու:

Представители ЮНИСЕФ встретились с Заре Синаняном
23 ноября Главный уполномоченный по делам диаспоры принял представителей ЮНИСЕФ в Армении Кристин Виганд и главу отдела коммуникаций Зару Саргсян.
В ходе встречи Заре Синанян представил миссию Офиса, выделив программы и инициативы, направленные на укрепление отношений Армения-Диаспора и поддержку организаций внутри Армении.
Представители ЮНИСЕФ рассказали о своей работе по обеспечению прав детей через различные инициативы, направленные на содействие защите детей и улучшению образования и здравоохранения для них в Армении. Кристин Виганд отметила, что в настоящее время они сотрудничают с различными министерствами Республики Армения.