ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ներկայացուցիչները հանդիպել են Զարեհ Սինանյանի հետ
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարը նոյեմբերի 23-ին ընդունեց Հայաստանում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ներկայացուցիչներ Քրիստինե Վայգանդին Հաղորդակցության բաժնի ղեկավար Զառա Սարգսյանին:
Հանդիպման ընթացքում Զարեհ Սինանյանը ներկայացրեց Գրասենյակի առաքելությունը, կարևոր ծրագրերը և Հայաստան-սփյուռք հարաբերությունների ամրապնդմանն և Հայաստանի ներսում գործող կազմակերպություններին աջակցելուն ուղղված նախաձեռնությունները:
ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ներկայացուցիչները քննարկեցին Հայստանում երեխաների արդար և հավասար իրավունքներոի ապահովմանն, ինչպես նաև վերջիններիս պաշտպանության, կրութության և առաողջապահության զարգացման ուղղված նախաձեռնությունները, Քրիստինե Վայգանդի նշեց, որ ներկայումս համագործակցում է ՀՀ տարբեր նախարարությունների հետ:
Հանդիպման ավարտին հյուրերը պատրաստակամություն հայտնեց համագործակցելու գրասենյակի հետ և համատեղ ծրագրեր իրականացնելու:

Representatives of UNICEF met with Zareh Sinanyan
On November 23rd, the High Commissioner for Diaspora Affairs received UNICEF Representative in Armenia, Christine Wiegand, and the Head of Communications, Zara Sargsyan.
During the meeting, Zareh Sinanyan presented the mission of the Office, highlighting programs and initiatives aimed at strengthening Armenia-Diaspora relations and supporting organizations within Armenia.
The UNICEF representatives discussed their work in ensuring the rights of children through initiatives aimed at promoting child protection and the advancement of education and health for children in Armenia. Christine Wiegand noted that they are currently cooperating with the various ministries of the Republic of Armenia.