Հանդիպում Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի ներկայացուցչի հետ
Ֆրանսիա կատարած այցի ընթացքում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավոր Ադրիեն Գոմիին։
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Ֆրանսիա եղբայրական հարաբերություններին և Ֆրանսիայի հայ համայնքին վերաբերող հարցեր:
Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի անդամ պարոն Գոմին վերջերս ստորագրել և աջակցել է Հայաստանի դեմ Ադրբեջանի ագրեսիան դատապարտելու և Կովկասի տարածաշրջանում կայուն խաղաղություն հաստատելու պահանջով բանաձևը։
Զարեհ Սինանյանը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանին ցուցաբերված շարունակական աջակցության համար։ Գլխավոր հանձնակատարը հատկանշական է համարել Ֆրանսիայի Սենատը բանաձևը, որը կոչ է անում պատժամիջոցներ կիրառել Ադրբեջանի դեմ և ազատ արձակել հայ ռազմագերիներին՝ վերահաստատելով իր հավատարմությունը հայ ժողովրդին և տարածաշրջանում մարդու իրավունքների և ժողովրդավարության պաշտպանությանը:

Главный уполномоченный встретился с депутатом Национального собрания Франции
Во время своего визита во Францию главный уполномоченный Заре Синанян встретился с депутатом Национального собрания Франции Хадриеном Гоми.
Они обсудили важность армяно-французского сотрудничества и их роль в поддержке армянских общин Франции.
Недавно г-н Гоми, член Комитета по иностранным делам, подписал и поддержал резолюцию, требующую прекращения агрессии Азербайджана против Армении и установления прочного мира в Кавказском регионе.
Г-н Синанян выразил свою благодарность Франции за постоянную поддержку Армении. Напомним, что Сенат Франции принял резолюцию, призывающую к санкциям против Азербайджана и освобождению армянских военнопленных, подтверждая свою приверженность армянскому народу и защите прав человека и демократии в регионе.