Հանդիպում Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի ներկայացուցչի հետ
Ֆրանսիա կատարած այցի ընթացքում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավոր Ադրիեն Գոմիին։
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Ֆրանսիա եղբայրական հարաբերություններին և Ֆրանսիայի հայ համայնքին վերաբերող հարցեր:
Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի անդամ պարոն Գոմին վերջերս ստորագրել և աջակցել է Հայաստանի դեմ Ադրբեջանի ագրեսիան դատապարտելու և Կովկասի տարածաշրջանում կայուն խաղաղություն հաստատելու պահանջով բանաձևը։
Զարեհ Սինանյանը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանին ցուցաբերված շարունակական աջակցության համար։ Գլխավոր հանձնակատարը հատկանշական է համարել Ֆրանսիայի Սենատը բանաձևը, որը կոչ է անում պատժամիջոցներ կիրառել Ադրբեջանի դեմ և ազատ արձակել հայ ռազմագերիներին՝ վերահաստատելով իր հավատարմությունը հայ ժողովրդին և տարածաշրջանում մարդու իրավունքների և ժողովրդավարության պաշտպանությանը:

The High Commissioner Zareh Sinanyan met with a deputy of the French National Assembly
During his visit to France, High Commissioner Zareh Sinanyan had the honor of meeting Member of the National Assembly of France, Hadrien Ghomi.
The two discussed the importance of Armenia-France cooperation and their roles in supporting the Armenian communities of France.
Recently, Mr. Ghomi, a member of the Foreign Affairs Committee, co-signed and supported the resolution demanding an end to Azerbaijan’s aggression against Armenia and establishing lasting peace in the Caucasus region.
Mr. Sinanyan expressed his gratitude for France's continued support of Armenia. Recently, the French Senate passed a resolution urging sanctions against Azerbaijan and calling for the release of Armenian prisoners of war, reaffirming its commitment to the Armenian people and the protection of human rights and democracy in the region.