Զարեհ Սինանյանն ամփոփել է այցը Ռուսաստան
Ռուսաստան աշխատանքային այցի շրջանակներում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Լենինգրադի շրջանի Վսեվոլոժսկ քաղաքում էր։
Գլխավոր հանձնակատարն այցելել է տեղի Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Աստվածամայր եկեղեցի, ինչպես նաև Եղիշե Չարենցի անվան հայկական կիրակնօրյա նորաբաց դպրոց, որտեղ զրույց է ընթացել ուսուցչակազմի և աշակերտների ծնողների հետ, քննարկվել են ուսումնական գործընթացների կազմակերպմանն ու Հայաստանի կողմից ուսումնական գրականության տրամադրմանը վերաբերող հարցեր:
Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է նաև Վսեվոլոժսկի և հարակից (Լենինգրադի մարզի այլ շրջաններ) հայկական համայնքների ակտիվ ներկայացուցիչների հետ: Նա ներկայացրել է գրասենյակի գործունեությունը, որից հետո քննարկվել են սփյուռքի հետ աշխատանքի տարբեր ուղղություններին վերաբերող, մասնավորապես` համայնքների կրթամշակութային աջակցությանը վերաբերող հարցեր:
Հանդիպումից հետո համայնքի ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ Զարեհ Սինանյանն այցելել է «Կյանքի ճանապարհ» հուշահամալիր, ապա հյուրընկալվել «Զարթոնք» պարային համույթում: Հիշեցնենք, որ Զարեհ Սինանյանը Ռուսաստան այցի շրջանակներում նախորդիվ հանդիպումներ էր ունեցել նաև Նիժնի Նովգորոդ և Մոսկվա քաղաքներում: Այցի բոլոր հանդիպումների կազմակերպիչների և մասնակիցների հետ կպահպանվի հետադարձ կապը` պայմանավածությունների շուրջ աշխատելու և հետագա համագործակցությունների համար:

The High Commissioner for Diaspora Affairs, Zareh Sinanyan, summed up his working visit to Russia
As part of a working visit to Russia, High Commissioner Zareh Sinanyan was in Vsevolozhsk, Leningrad region.
He visited the local Armenian Apostolic Church of St. Astvatsamayr and the new Armenian Sunday School named after Yeghishe Charents. A conversation took place with the teaching staff and parents of the students. They discussed the issues related to the organisation of educational processes and Armenia's provision of academic literature.
Zareh Sinanyan also met with active representatives of the Armenian communities of Vsevolozhsk and adjacent districts of the Leningrad region. He presented the office's activities, and then issues related to various areas of work with the diaspora, particularly educational and cultural support of communities, were discussed.
After the meeting, accompanied by the community representatives, Zareh Sinanyan visited the «Road of Life» memorial complex and was hosted by the «Zartonk» dance group. A quick reminder: he also held earlier meetings in Nizhny Novgorod and Moscow during his visit to Russia. Feedback from all the meetings with the organisers and participants will be kept from being disclosed to work on agreements and further collaborations.