Գլխավոր հանձնակատարն այցելել է Ռոդ Այլենդ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Միացյալ Նահանգներ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում այցելել է Ռոդ Այլենդ, որտեղ հանդիպել է Ներկայացուցիչների պալատի մեծամասնության ներկայացուցիչ Քեթրին Ղազարյանի հետ։ Զրուցակիցները քննարկել են ամերիկահայ ընտրյալ պաշտոնյաների միջև համագործակցության հնարավորությունները:
Ավելի ուշ Զարեհ Սինանյանն այցելել է Պրովիդենսի Սուրբ Սահակ և Մեսրոպ հայկական եկեղեցի և հանդիպել Տ. Շնորհք Քհն. Սուինին և Ծխական խորհուրդի ատենապետ Ջոն Մկրտչյանին։ Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպում է ունեցել նաև Փրովիդենսի հայ համայնքին ներկայացուցիչների հետ։ Քննարկվել են սփյուռքում միասնության և համագործակցության առնչվող հարցեր՝ ի նպաստ Հայաստանի, Արցախի և սփյուռքի ռեսուրսների արդյունավետ մոբիլիզացման:
Մասաչուսեթս վերադարձից հետո Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Առաքել քահանա Ալջալյանի, Ամերիկայի հայկական եկեղեցու երիտասարդական կազմակերպության (ACYOA) տեղական մասնաճյուղերի ներկայացուցիչների, Բոստոնի և Հարվարդի համալսարանների ուսանողների հետ: Երիտասարդները կիսվել են իրենց փորձով և զրուցել Հայաստանի հետ ավելի սերտ կապեր զարգացնելու և Հայաստանի զարգացման գործում ներգրավվելու ուղիների մասին:

Главный уполномоченный посетил Род-Айленд
Главный уполномоченный Заре Синанян в рамках рабочего визита в США посетил Род-Айленд, где встретился с членом Палаты представителей штата Род-Айленд Кэтрин Казарян. Собеседники обсудили возможности сотрудничества избираемых американских чиновников армянского происхождения.
Позже Заре Синанян посетил Армянскую церковь Святых Саака и Месропа в Провиденсе и встретился с духовным пастырем церкви преподобным отцом Суини и председателем приходского совета Джоном Мегрдичяном. Главный уполномоченный также встретился с представителями армянской общины Провиденса. Были обсуждены вопросы, связанные с единством и сотрудничеством в диаспоре с целью эффективной мобилизации ресурсов Армении, Арцаха и диаспоры.
По возвращении в Массачусетс главный уполномоченный встретился с преподобным Аракелом Алджаляном, представителями местных отделений Армянской церкви Америки (ACYOA), студентами Бостонского и Гарвардского университетов. Молодые люди поделились своим опытом и рассказали о путях развития более тесных связей с Арменией.