Գլխավոր հանձնակատարն այցելել է Նյու Յորք
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի նյույորքյան այցը մեկնարկել է Սուրբ Վարդան եկեցեցի այցելությամբ և կիրակնօրյա պատարագին մասնակցությամբ։ Պատարագից հետո հանդիպում է տեղի ունեցել ԱՄՆ արևելյան թեմի առաջնորդ Մեսրոպ վարդապետ Պարսամյանի և համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Գլխավոր հանձնակատարը այցելել է Կոլումբիայի համալսարան, հանդիպել հայ ուսանողական համայնքի հետ: Նա ներկայացրել է գրասենյակի երիտասարդական ծրագրերը և քննարկել այս տարի կայանալիք Ազգային երիտասարդական համաժողովին առնչվող հարցեր:
Առանձին հանդիպում է կայացել ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ Մհեր Մարգարյան հետ։
Այցի երկրորդ օրվա ընթացքում Զարեհ Սինանյանը շրջել է Նյու Յորքի Բեյսայդ քաղաքի «Սրբոց Նահատակաց» եկեղեցուն կից հայկական ամենօրյա դպրոցում, ծանոթացել ուսուցչական կազմի հետ, տեղեկացել հայոց լեզվի, մշակույթի և պատմության դասավանդման մեթոդներին:
Գլխավոր հանձնակատարն այցելել է նաև Հայկական Բարեգործական Ընդհանուր Միության (ՀԲԸՄ) գլխամաս, որտեղ ներկայացրել է գրասենյակի աշխատանքը և 2023 թվականի առաջնահերթությունները: Առանձին հանդիպում է տեղի ունեցել ՀԲԸՄ նախագահ Պերճ Սեդրակյանի հետ:

Главный уполномоченный посетил Нью-Йорк
Свой визит в Нью-Йорк главный уполномоченный Заре Синанян начал с посещения церкви Св. Вардана и участия в воскресной литургии. После литургии состоялась встреча с главой Восточной епархии США Месропом Парсамяном и представителями общины.
Главный уполномоченный посетил Колумбийский университет и встретился с армянским студенческим сообществом. Он представил молодежные программы Офиса и обсудил вопросы, связанные с предстоящим Армянским молодежным форумом.
Состоялась также отдельная встреча с постоянным представителем Армении в ООН Мгером Маргаряном.
Во второй день визита Заре Синанян посетил армянскую дневную школу при церкви «Срботс Наатакац» в Бейсайде, Нью-Йорк, познакомился с преподавательским составом, ознакомился с методами преподавания армянского языка, культуры и истории.
Главный уполномоченный также посетил штаб-квартиру Всеармянского благотворительного союза (AGBU), где представил работу Офиса и приоритеты на 2023 год. Состоялась отдельная встреча с президентом AGBU Перчем Седракяном.