Իմ ակադեմիական կարիերան սկսվեց, երբ ընդունվեցի Շվեդիայի Լունդ համալսարանի իրավագիտության մագիստրոսական ծրագիր: Մարդու իրավունքների նկատմամբ հետաքրքրությունս դրդեց ինձ Լունդում մարդու միջազգային իրավունքի մագիստրոսի կոչում ստանալ: Այն ինձ շնորհվեց Ռաուլ Վալլենբերգի ինստիտուտի հետ համագործակցությամբ, որը հանդիսանում է աշխարհում մարդու իրավունքների առաջատար ծրագրերից մեկը:
Ունեմ աշխատանքային փորձ պետական հատվածում, Շվեդիայում աշխատել եմ որպես քննիչ: Աշխատել եմ նաև մասնավոր հատվածում՝ որպես փաստաբան Դանիայի Կոպենհագեն քաղաքում գտնվող փաստաբանական գրասենյակում:
Հայաստան վերադառնալու ցանկություն զգացի՝ չորս տարեկանից ապրելով Շվեդիայում և ձեռք բերելով առաջատար կրթություն և աշխատանքային փորձ: «իԳործ» ծրագրով աշխատում եմ Հայաստանի Սահմանադրական դատարանում։ Հուսով եմ, որ կնպաստեմ երկրի զարգացմանը, քանի որ թափանցիկությունը, օրենքի գերակայությունը և հավասարությունը արժեքներ են, որոնց վրա իմ պատկերացմամբ Հայաստանը պետք է կառուցվի:
«իԳործ» 2021-ը մոտենում է ավարտին: ՀՀ կառավարման համակարգի սփյուռքահայ աշխատակիցները միասին իրենց վերջին այցն ունեցան դեպի Սևան և Դիլիջան

My academic career began with being accepted to the Master of Law program at Lund University in Sweden. My interest in human rights led to receiving another Master’s degree in International Human Rights Law at Lund, which is organized in partnership with the Raoul Wallenberg Institute and is one of the leading human rights graduate programs in the world.
Moreover, my career includes work experience in the public sector, working as an investigator at the Swedish Authority, as well as in the private sector working as a lawyer at a law firm in Copenhagen, Denmark.
I held a personal desire to move back to Armenia one day after having lived in Sweden from the age of four, in conjunction with having achieved a solid education and work experience. As an iGorts fellow, I am currently working at the Constitutional Court of the Republic of Armenia. I hope to contribute to the development of the country as transparency, rule of law and equality are values I envision Armenia to be built upon.