Իմ ակադեմիական կարիերան սկսվեց, երբ ընդունվեցի Շվեդիայի Լունդ համալսարանի իրավագիտության մագիստրոսական ծրագիր: Մարդու իրավունքների նկատմամբ հետաքրքրությունս դրդեց ինձ Լունդում մարդու միջազգային իրավունքի մագիստրոսի կոչում ստանալ: Այն ինձ շնորհվեց Ռաուլ Վալլենբերգի ինստիտուտի հետ համագործակցությամբ, որը հանդիսանում է աշխարհում մարդու իրավունքների առաջատար ծրագրերից մեկը:
Ունեմ աշխատանքային փորձ պետական հատվածում, Շվեդիայում աշխատել եմ որպես քննիչ: Աշխատել եմ նաև մասնավոր հատվածում՝ որպես փաստաբան Դանիայի Կոպենհագեն քաղաքում գտնվող փաստաբանական գրասենյակում:
Հայաստան վերադառնալու ցանկություն զգացի՝ չորս տարեկանից ապրելով Շվեդիայում և ձեռք բերելով առաջատար կրթություն և աշխատանքային փորձ: «իԳործ» ծրագրով աշխատում եմ Հայաստանի Սահմանադրական դատարանում։ Հուսով եմ, որ կնպաստեմ երկրի զարգացմանը, քանի որ թափանցիկությունը, օրենքի գերակայությունը և հավասարությունը արժեքներ են, որոնց վրա իմ պատկերացմամբ Հայաստանը պետք է կառուցվի:
«իԳործ» 2021-ը մոտենում է ավարտին: ՀՀ կառավարման համակարգի սփյուռքահայ աշխատակիցները միասին իրենց վերջին այցն ունեցան դեպի Սևան և Դիլիջան

Моя академическая карьера началась с поступления на программу магистратуры права в Лундский университет в Швеции. Мой интерес к правам человека привел к получению еще одной степени магистра международного права в области прав человека в Лунде, которая организована в партнерстве с Институтом Рауля Валленберга и является одной из ведущих программ по правам человека для выпускников в мире.
У меня есть опыт работы в государственном секторе, работая следователем в шведском ведомстве, а также в частном секторе, работая юристом в юридической фирме в Копенгагене, Дания.
Живя в Швеции с четырехлетнего возраста, приобретя отличное образование и опыт работы, я по собственному желанию захотела вернуться в Армению и сейчас работаю в Конституционном суде Армении по программе "iGorts". Надеюсь, что буду способствовать развитию страны, поскольку прозрачность, верховенство закона и равенство являются ценностями, на которых, по-моему, Армения должна быть построена.