Բարև: Ես Հակոբ Մակդիսն եմ Սիրիայի Հալեպ քաղաքից:
Իմ ակադեմիական ճանապարհորդությունը սկսվեց Սիրիայում: Ես ստացել եմ իմ բակալավրի աստիճանը կենսագիտության ոլորտում Հալեպի համալսարանի գիտության ֆակուլտետում: Այնուհետև նույն բաժնում ստացա մագիստրոսի կոչում: Երկրորդ մագիստրոսական աստիճանը ստացել եմ Երևանի պետական համալսարանում՝ կենսագիտություն մասնագիտությամբ: Հաղորդակցության հավաստագրված մասնագետ եմ՝ ավելի քան ինը տարվա դասավանդման և վերապատրաստման փորձով, ինչպես նաև 2013 թվականից նեյրո-լեզվաբանական ծրագրավորման հավաստագրված դասընթացավար եմ:
Համագործակցել եմ «Սիրիա Թրաստ» զարգացման կազմակերպության, Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի, ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի, «World Vision» կազմակերպության, CPC կենտրոնի, Հայ օգնության հիմնադրամի, «Կոկա Կոլա», «Slice Academy», «IAB International Business Academy», «First Business School», «HBC Armenia» և այլ հայտնի ընկերությունների հետ:
Որպես միջազգային սեմինարի դասընթացավար, հրավիրված բանախոս և փափուկ հմտությունների ուսուցման կարիքների բացահայտման փորձագետ՝ փափուկ հմտությունների և հաղորդակցության ոլորտում ես անցկացրել եմ ավելի քան 200 սեմինար 4000-ից ավելի վերապատրաստվողների համար:
Որպես «իԳործ»-ական՝ աշխատում եմ ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունում՝ երիտասարդական քաղաքականության, լրացուցիչ և շարունակական կրթության վարչությունում, որտեղ աշխատանք եմ ծավալում ոչ ֆորմալ կրթության ոլորտներում երիտասարդական քաղաքականության ռազմավարության զարգացման ուղղությամբ:

Барев! Я Акоп Макдис из сирийского города Алеппо.
Мое академическое путешествие началось в Сирии. Я получил степень бакалавра в области естественных наук на факультете естественных наук Университета Алеппо. Затем я получил степень магистра на том же факультете. У меня вторая степень магистра наук о жизни в Ереванском государственном университете. Я сертифицированный специалист по коммуникациям, имеющий около 10 лет преподавания, а также Сертифицированный тренер-практик по НЛП с 2013 года.
Я сотрудничал с организацией "Сирийский фонд развития", международным комитетом Красного Креста, CPC Center, Fund for Armenian Relief, Slice Academy, IAB International Business Academy, First Business School, UNICEF, Coca Cola, HBC Armenia, World Vision и другими известными компаниями.
В качестве международного тренера семинаров, приглашенного докладчика и эксперта по выявлению потребностей в обучении надпрофессиональных навыков я провел более 200 семинаров по надпрофессиональным навыкам и общению для более чем 4000 слушателей.
Как специалист “iGorts”, я работаю в министерстве образования, науки, культуры и спорта РА и работаю в департаменте молодежной политики, дополнительного и профессионального образования, в котором я работаю над разработкой стратегии в области молодежной политики и неформального образования.