Բարև: Ես Հակոբ Մակդիսն եմ Սիրիայի Հալեպ քաղաքից:
Իմ ակադեմիական ճանապարհորդությունը սկսվեց Սիրիայում: Ես ստացել եմ իմ բակալավրի աստիճանը կենսագիտության ոլորտում Հալեպի համալսարանի գիտության ֆակուլտետում: Այնուհետև նույն բաժնում ստացա մագիստրոսի կոչում: Երկրորդ մագիստրոսական աստիճանը ստացել եմ Երևանի պետական համալսարանում՝ կենսագիտություն մասնագիտությամբ: Հաղորդակցության հավաստագրված մասնագետ եմ՝ ավելի քան ինը տարվա դասավանդման և վերապատրաստման փորձով, ինչպես նաև 2013 թվականից նեյրո-լեզվաբանական ծրագրավորման հավաստագրված դասընթացավար եմ:
Համագործակցել եմ «Սիրիա Թրաստ» զարգացման կազմակերպության, Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի, ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի, «World Vision» կազմակերպության, CPC կենտրոնի, Հայ օգնության հիմնադրամի, «Կոկա Կոլա», «Slice Academy», «IAB International Business Academy», «First Business School», «HBC Armenia» և այլ հայտնի ընկերությունների հետ:
Որպես միջազգային սեմինարի դասընթացավար, հրավիրված բանախոս և փափուկ հմտությունների ուսուցման կարիքների բացահայտման փորձագետ՝ փափուկ հմտությունների և հաղորդակցության ոլորտում ես անցկացրել եմ ավելի քան 200 սեմինար 4000-ից ավելի վերապատրաստվողների համար:
Որպես «իԳործ»-ական՝ աշխատում եմ ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունում՝ երիտասարդական քաղաքականության, լրացուցիչ և շարունակական կրթության վարչությունում, որտեղ աշխատանք եմ ծավալում ոչ ֆորմալ կրթության ոլորտներում երիտասարդական քաղաքականության ռազմավարության զարգացման ուղղությամբ:

My academic journey began in Syria. I received my Bachelor’s Degree in Life Science from the Faculty of Science at University of Aleppo. I then earned my Master's degree in the same department. I have a second Master's degree in Life Science at Yerevan State University. I am a certified Communications Specialist with over nine years of teaching/training experience, as well as a Certified Practitioner Trainer in NLP since 2013.
I collaborated with the Syria Trust for Development Organization, International Committee of the Red Cross, CPC Center, Fund for Armenian Relief, Slice Academy, IAB International Business Academy, First Business School, UNICEF, Coca Cola, HBC Armenia, World Vision, and other well-renowned companies.
As an international workshop trainer, guest speaker, and expert in identifying soft skills training needs, I conducted more than 200 workshops in soft skills and communication for more than 4,000 trainees.
As an iGorts Fellow, I am placed at the RA Ministry of Education, Science, Culture, and Sport and I work in the Youth Policy, Supplementary and Continuing Education department, where I am working on developing a strategy in youth policy and nonformal education.