Ես Կասիա Սամուէլեանն եմ Լիբանանի Բեյրութ քաղաքից:
Ավարտել եմ Լիբանանի Հայկազյան համալսարանի բիզնեսի կառավարման բակալավրիատը: Ավարտելուց հետո աշխատել եմ «CreditBank SAL»-ում և եղել եմ գործարքների մենեջեր էլեկտրոնային առևտրի ստարտափում: Միաժամանակ իմ հմտություններն ու փորձն օգտագործեցի մեր ընտանեկան բիզնեսը (ASCO Coffee Mill) զարգացնելու և առաջ մղելու համար: Ազատ ժամանակ դասապատրաստում եմ կազմակերպել աշակերտների համար, ինչպես նաև սպորտային ակադեմիայի համար կամավորական հիմունքներով իրականանցրել սոցիալական մեդիայի հարթակների կառավարում:
Ահա սկսել եմ նոր ճանապարհորդություն՝ փնտրելով նոր մարտահրավերներ և հետաքրքիր հնարավորություններ մի վայրում, որին ես պատկանում եմ: Դա Հայաստանն է: Այստեղ ներկայում սովորում եմ նաև Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում՝ բիզնեսի կառավարման մագիստրոսական ծրագրում:
Ես ինձ բախտավոր եմ համարում «իԳործ»-ական լինելու և իմ հայրենիքի ապագայի համար ներդրում ունենալու համար: Աշխատում եմ Էկոնոմիկայի նախարարությանը կից Նորարարության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնում՝ որպես տնօրենի օգնական։

My name is Gassia Samuelian and I am from Beirut, Lebanon.
I graduated with a Bachelor's degree in Business Administration from Haigazian University in Lebanon. After graduating, I worked at CreditBank SAL and was an Operations Manager in an e-commerce startup. Simultaneously, I used my skills and training to enhance and develop our family business (ASCO Coffee Mill). In my spare time, I tutored students and volunteered to manage social media accounts for a sports academy.
I embarked on a new journey seeking new challenges and exciting opportunities in a place I always felt I belonged – Armenia. Currently, I am also pursuing my MBA at the American University of Armenia.
I consider myself fortunate enough to be selected as an iGorts fellow and contribute to my homeland's future. I am working at the National Center for Innovation & Entrepreneurship under the Ministry of Economy as an Assistant to the Director.
In my free time, I like to read and exercise.
"HRANT DINK: HERE AND NOW" - PART 2
10 July 2022
Gassia Samuelian, a repatriate from Lebanon, gives us her views on the "Hrant Dink: Here and Now" exhibition.