Ես Կասիա Սամուէլեանն եմ Լիբանանի Բեյրութ քաղաքից:
Ավարտել եմ Լիբանանի Հայկազյան համալսարանի բիզնեսի կառավարման բակալավրիատը: Ավարտելուց հետո աշխատել եմ «CreditBank SAL»-ում և եղել եմ գործարքների մենեջեր էլեկտրոնային առևտրի ստարտափում: Միաժամանակ իմ հմտություններն ու փորձն օգտագործեցի մեր ընտանեկան բիզնեսը (ASCO Coffee Mill) զարգացնելու և առաջ մղելու համար: Ազատ ժամանակ դասապատրաստում եմ կազմակերպել աշակերտների համար, ինչպես նաև սպորտային ակադեմիայի համար կամավորական հիմունքներով իրականանցրել սոցիալական մեդիայի հարթակների կառավարում:
Ահա սկսել եմ նոր ճանապարհորդություն՝ փնտրելով նոր մարտահրավերներ և հետաքրքիր հնարավորություններ մի վայրում, որին ես պատկանում եմ: Դա Հայաստանն է: Այստեղ ներկայում սովորում եմ նաև Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում՝ բիզնեսի կառավարման մագիստրոսական ծրագրում:
Ես ինձ բախտավոր եմ համարում «իԳործ»-ական լինելու և իմ հայրենիքի ապագայի համար ներդրում ունենալու համար: Աշխատում եմ Էկոնոմիկայի նախարարությանը կից Նորարարության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնում՝ որպես տնօրենի օգնական։

Меня зовут Гассия Самуэлян, и я из Бейрута, Ливан.
Я получила степень бакалавра делового администрирования в Университете Хайгазян в Ливане. После окончания университета я работала в CreditBank SAL и был операционным менеджером в стартапе электронной коммерции. Одновременно я использовала свои навыки и подготовку для улучшения и развития нашего семейного бизнеса (ASCO Coffee Mill). В свободное время я обучала студентов и добровольно занималась управлением аккаунтами спортивной академии в социальных сетях.
Сейчас я начала новое путешествие в поисках вызовов и захватывающих возможностей в месте, которому принадлежу – Армении. В настоящее время я также получаю степень MBA в Американском университете Армении.
Я считаю, что мне посчастливилось быть избранной в качестве специалиста ”iGorts” и внести свой вклад в будущее моей родины. Я работаю в Национальном центре инноваций и предпринимательства при министерстве экономики в качестве помощника директора.
В свободное время я люблю читать и заниматься спортом.
“ГРАНТ ДИНК: ЗДЕСЬ И СЕЙЧАС” - ЧАСТЬ 2
10 Июля 2022
Гассия Самуэлян, репатриантка из Ливана, делится с нами своим мнением о выставке "Грант Динк: здесь и сейчас".