Ողջույն, ես Նունե Հարությունյան եմ Բելգիայի Բրյուսել քաղաքից։
Ծնվել և դպրոց եմ հաճախել Երևանում։ Առաջին մասնագիտությամբ գրաֆիկական դիզայներ եմ, ունեմ նաև ճարտապետական գծագրագետի կրթություն։
Ուսումս շարունակելու նպատակով տեղափոխվել եմ Եվրոպա՝ Բրյուսելում ստանալով բակալավրի կոչում պլաստիկայի և վիզուալզացիայի ոլորտում՝ ինտերիերի ճարտարապետ-դիզայների մասնագիտությամբ։
Ունեմ երկար տարիների աշխատանքային փորձ եվրոպական տարբեր ճարտարապետական կազմակերպություններում, երկրաչափ փորձագիտական ընկերությունում։
Ներկայումս որպես «իԳործ» ծրագրի մասնակից՝ աշխատում եմ Երևանի քաղաքապետարանում։ Ներգրավված եմ Երևան քաղաքի գլխավոր հատակագծի մշակման և վարման ծրագրի մեջ՝ թվային տեխնոլոգիաների ու կառավարման եղանակների կիրառման հիմքով։
«իԳործ»-ականները հանդիպեցին Երևանի քաղաքապետին
ՀՀ կառավարությունում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» ծրագրի մասնակիցները հյուրընկալվեցին Երևանի քաղաքապետարանում և հանդիպեցին քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանի հետ:

Здравствуйте, я Нуне Арутюнян из Брюсселя, Бельгия.
Я родилась и окончила школу в Ереване. По своей первой профессии я графический дизайнер и имею образование в области архитектурного дизайна.
Чтобы продолжить свое образование, я переехала в Европу. Там я получила степень бакалавра в области пластики и визуализации в Брюсселе и специальность дизайнера-архитектора интерьеров.
У меня многолетний опыт работы в различных европейских архитектурных организациях и компаниях, занимающихся геометрическими решениями. В настоящее время в качестве специалиста “iGorts” я работаю в мэрии Еревана. Я участвую в программе по разработке и ведению генерального плана города Еревана с использованием цифровых технологий и методов управления.
Участники программы "иГорц" встретились с мэром Еревана
Участники программы правительства РА для специалистов из армянской диаспоры «иГорц» побывали в мэрии Еревана и встретились с мэром Грачья Саркисяном.