Ողջույն, ես Նունե Հարությունյան եմ Բելգիայի Բրյուսել քաղաքից։
Ծնվել և դպրոց եմ հաճախել Երևանում։ Առաջին մասնագիտությամբ գրաֆիկական դիզայներ եմ, ունեմ նաև ճարտապետական գծագրագետի կրթություն։
Ուսումս շարունակելու նպատակով տեղափոխվել եմ Եվրոպա՝ Բրյուսելում ստանալով բակալավրի կոչում պլաստիկայի և վիզուալզացիայի ոլորտում՝ ինտերիերի ճարտարապետ-դիզայների մասնագիտությամբ։
Ունեմ երկար տարիների աշխատանքային փորձ եվրոպական տարբեր ճարտարապետական կազմակերպություններում, երկրաչափ փորձագիտական ընկերությունում։
Ներկայումս որպես «իԳործ» ծրագրի մասնակից՝ աշխատում եմ Երևանի քաղաքապետարանում։ Ներգրավված եմ Երևան քաղաքի գլխավոր հատակագծի մշակման և վարման ծրագրի մեջ՝ թվային տեխնոլոգիաների ու կառավարման եղանակների կիրառման հիմքով։
«իԳործ»-ականները հանդիպեցին Երևանի քաղաքապետին
ՀՀ կառավարությունում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» ծրագրի մասնակիցները հյուրընկալվեցին Երևանի քաղաքապետարանում և հանդիպեցին քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանի հետ:

I was born in and went to school in Yerevan. I specialize in graphic design and have an education in architectural design.
In order to continue my education, I moved to Europe. I received a Bachelor's degree in Plastics and Visualization in Brussels and specialize as an interior designer-architect.
I have many years of experience working in various European architectural organizations and with geometric solutions companies. Currently as an iGorts participant, I work at Yerevan Municipality. I am involved in the program for developing and maintaining the general plan of the city of Yerevan with the use of digital technologies and management methods.
The "iGorts" members met with the Mayor of Yerevan
The participants of the "iGorts" program of the Armenian specialists from Diaspora in the Government of the Republic of Armenia visited Yerevan Municipality and met with Mayor Hrachya Sargsyan.