Ես Քրիստինա Ավագյանն եմ՝ 25 տարեկան։ Ծնվել և մեծացել եմ Ռուսաստանում։
Ավարտել եմ Մոսկվայի պետական լեզվաբանական համալսարանի լեզվաբանական ֆակուլտետը՝ անգլերեն և ֆրանսերեն թարգմանություններ մասնագիտությամբ։ 3 տարի սովորել եմ Մոսկվայի Կոնֆուցիուսի ինստիտուտում, ինչպես նաև փոխանակման ծրագրի շրջանակներում Շանհայի մանկավարժական համալսարանում և 1 տարի Լանչժոուի համալսարանում՝ չինական լեզու և մշակույթ մասնագիտությամբ։ Մագիստրոսի կոչում եմ ստացել Հայ-ռուսական համալսարանում՝ արտասահմանյան տարածաշրջանային հետազոտությունների ֆակուլտետում՝ մասնագիտանալով չինագիտության ուղղությամբ։
Որպես թարգմանիչ և բովանդակության ստեղծող՝ աշխատել եմ Մոսկվայի հայկական համագումարում և Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան մասնաճյուղում եղել եմ EUNIC կլաստերի օգնական: 3 տարի աշխատել եմ որպես լիբանանյան Media Unit LLC մարքեթինգային գործակալության նախագծի ղեկավար և թարգմանիչ: Պրակտիկա եմ անցել «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» կրթական հիմնադրամում:
Որպես «իԳործ» ծրագրի մասնակից՝ աշխատում եմ Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդում (ANIF)՝ հաղորդակցության մասնագետի կարգավիճակում: Ես ներգրավված եմ ԱՆԻՖ-ի գործունեության մեդիա առաջմղման աշխատանքներում՝ մեր երկիր օտարերկրյա ներդրումներ ներգրավելու և ռազմավարական ոլորտներում խոշոր ծրագրեր իրականացնելու համար։

Меня зовут Кристина Авагян, мне 25 лет. Я родилась и выросла в России.
Я закончила Московский государственный лингвистический университет, факультет лингвистики по специальности переводчик английского и французского языков. 3 года училась в Институте Конфуция в Москве, а также училась по обмену в Шанхайском педагогическом университете и 1 год в Университете Ланьчжоу по специальности «китайский язык и культура». Степень магистра получила в Российско-Армянском университете на факультете зарубежного регионоведения по специальности «китаеведение».
Работала в качестве переводчика и контент-райтера в Армянской ассамблее Москвы, была ассистентом кластера “EUNIC” в Британском Совете в Армении. В течение 3 лет была проект менеджером и переводчиком в ливанском маркетинговом агенстве “Media Unit LLC”. Стажировалась в “Teach For Armenia” в департаменте государственно-частного партнерства.
В качестве участника программы “iGorts” я работаю в Фонде государственных интересов Армении (ANIF) в качестве специалиста по коммуникациям. Я участвую в продвижении деятельности государственного фонда для привлечения иностранных инвестиций в нашу страну и осуществления крупных проектов в стратегических отраслях.