Ես Քրիստինա Ավագյանն եմ՝ 25 տարեկան։ Ծնվել և մեծացել եմ Ռուսաստանում։
Ավարտել եմ Մոսկվայի պետական լեզվաբանական համալսարանի լեզվաբանական ֆակուլտետը՝ անգլերեն և ֆրանսերեն թարգմանություններ մասնագիտությամբ։ 3 տարի սովորել եմ Մոսկվայի Կոնֆուցիուսի ինստիտուտում, ինչպես նաև փոխանակման ծրագրի շրջանակներում Շանհայի մանկավարժական համալսարանում և 1 տարի Լանչժոուի համալսարանում՝ չինական լեզու և մշակույթ մասնագիտությամբ։ Մագիստրոսի կոչում եմ ստացել Հայ-ռուսական համալսարանում՝ արտասահմանյան տարածաշրջանային հետազոտությունների ֆակուլտետում՝ մասնագիտանալով չինագիտության ուղղությամբ։
Որպես թարգմանիչ և բովանդակության ստեղծող՝ աշխատել եմ Մոսկվայի հայկական համագումարում և Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան մասնաճյուղում եղել եմ EUNIC կլաստերի օգնական: 3 տարի աշխատել եմ որպես լիբանանյան Media Unit LLC մարքեթինգային գործակալության նախագծի ղեկավար և թարգմանիչ: Պրակտիկա եմ անցել «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» կրթական հիմնադրամում:
Որպես «իԳործ» ծրագրի մասնակից՝ աշխատում եմ Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդում (ANIF)՝ հաղորդակցության մասնագետի կարգավիճակում: Ես ներգրավված եմ ԱՆԻՖ-ի գործունեության մեդիա առաջմղման աշխատանքներում՝ մեր երկիր օտարերկրյա ներդրումներ ներգրավելու և ռազմավարական ոլորտներում խոշոր ծրագրեր իրականացնելու համար։

My name is Kristina Avagian, I am 25 years old. I was born and raised in Russia.
I received my higher education at Moscow State Linguistic University, graduating with a Bachelor’s degree in Linguistics as an English and French translator. I studied at the Confucius Institute in Moscow for 3 years and participated in the student exchange program at Shanghai Normal University, and 1 year at Lanzhou University, obtaining a degree in Chinese Language and Culture. I hold a Master's degree in Sinology from the Russian-Armenian University.
I worked as a translator and content writer at the Armenian Assembly in Moscow, and served as an assistant to the EUNIC cluster at the British Council Armenia. I was an intern in the Public Partnerships Department at TeachForArmenia and have been working as a project manager and translator in the Lebanese marketing agency Media Unit LLC for 3 years.
As an iGorts fellow, I am placed in the Armenian National Interests Fund (ANIF) as a Communications Specialist. I am promoting state fund activities to attract foreign investment to implement large projects in strategic sectors.