Ես Գևորգ Սարգսյանն եմ Ռուսաստանի Դաշնության Տվեր քաղաքից:
Ավարտել եմ «Դուբնա» պետական համալսարանը՝ ստանալով իրավագիտության բակալավրի կոչում։ Տեղի մագիստրատուրայում մասնագիտացել եմ նաև սոցիոլոգիայի բնագավառում։
Համալսարանում ստեղծել եմ Հայ ուսանողական ասոցիացիան, ապա «Արատտա» ուսանողական ֆուտբոլային ակումբը, «Վկոնտակտե» սոցիալական ցանցի շրջանակներում՝ հայերեն գրքերի ամենամեծ անվճար գրադարանը։ Այդ տարիներին արդեն սկսեցի ակտիվորեն ներգրավվել Տվերի և շրջանի հայ համայնքի կյանքում։
Մասնագիտական գործունեությունս սկսել եմ ուսանողական տարիներից՝ դառնալով բնակարանային և կոմունալ ծառայությունների ոլորտների իրավաբան։ Միաժամանակ զբաղվում էի համացանցում սեփական նախագծերի մշակմամբ:
Մեկ տարուց քիչ ավելի աշխատել եմ շրջանի մունիցիպալիտետներից մեկում՝ որպես քաղաքային դումայի նախագահի օգնական։ Քաղաքապետարանի ընտրություններին մասնակցել եմ որպես պատգամավորի թեկնածու։
Հուսով եմ, որ «Սփուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի շրջանակներում ձեռք բերված գիտելիքներն ու փորձն օգտակար կլինեն՝ լուծելու մեր համայնքում առկա խնդիրները:

I graduated from Dubna State University with a bachelor's degree in law. I also specialized in the field of sociology at the same university.
At the university I created the Armenian Student Association, then the "Aratta" student football club and the largest free library of Armenian books on Russian social networking service «Vkontakte». In those years I began to actively participate in the life of the Armenian community in Tver and the region.
I started my professional activity during my student years, becoming a lawyer in the field of housing and communal services. At the same time I succeeded in the development of my own projects on the Internet.
For over a year I worked in one of the municipalities of the region as an assistant to the chairman of the city duma. I participated in the City Hall elections as a deputy candidate.
I hope that the knowledge and experience gained within the framework of the "Diaspora Youth Ambassador" program will be useful in solving the current problems of our community.