Ես Գևորգ Սարգսյանն եմ Ռուսաստանի Դաշնության Տվեր քաղաքից:
Ավարտել եմ «Դուբնա» պետական համալսարանը՝ ստանալով իրավագիտության բակալավրի կոչում։ Տեղի մագիստրատուրայում մասնագիտացել եմ նաև սոցիոլոգիայի բնագավառում։
Համալսարանում ստեղծել եմ Հայ ուսանողական ասոցիացիան, ապա «Արատտա» ուսանողական ֆուտբոլային ակումբը, «Վկոնտակտե» սոցիալական ցանցի շրջանակներում՝ հայերեն գրքերի ամենամեծ անվճար գրադարանը։ Այդ տարիներին արդեն սկսեցի ակտիվորեն ներգրավվել Տվերի և շրջանի հայ համայնքի կյանքում։
Մասնագիտական գործունեությունս սկսել եմ ուսանողական տարիներից՝ դառնալով բնակարանային և կոմունալ ծառայությունների ոլորտների իրավաբան։ Միաժամանակ զբաղվում էի համացանցում սեփական նախագծերի մշակմամբ:
Մեկ տարուց քիչ ավելի աշխատել եմ շրջանի մունիցիպալիտետներից մեկում՝ որպես քաղաքային դումայի նախագահի օգնական։ Քաղաքապետարանի ընտրություններին մասնակցել եմ որպես պատգամավորի թեկնածու։
Հուսով եմ, որ «Սփուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի շրջանակներում ձեռք բերված գիտելիքներն ու փորձն օգտակար կլինեն՝ լուծելու մեր համայնքում առկա խնդիրները:

Я Геворг Саргсян из Твери, Россия.
Я окончил государственный университет «Дубна» со степенью бакалавра права. Я также специализировался в области социологии в местной магистерской программе.
В университете я создал Армянское студенческое объединение, затем студенческий футбольный клуб «Аратта», в рамках социальной сети «Вконтакте» крупнейшую бесплатную библиотеку армянских книг. В те годы я начал активно участвовать в жизни армянской общины Твери и области.
Свою профессиональную деятельность я начал еще со студенческих лет, став юристом в сфере жилищно-коммунального хозяйства. Параллельно я занимался развитием собственных проектов в Интернете.
Я проработал чуть больше года в одном из муниципальных образований области помощником председателя городской думы. Участвовал в муниципальных выборах как кандидат в депутаты.
Надеюсь, что знания и опыт, полученные в рамках программы «Молодой посол диаспоры», будут полезны в решении актуальных проблем внутри нашей общины.