Ես Սաթենիկ Մինասյանն եմ, 25 տարեկան եմ: Ծնվել և մեծացել եմ Ռուսաստանում։
Դեռահասության տարիքից ուզում էի հասկանալ, թե որտեղից է գալիս իմ գոյության հիմքն ու ազգային արմատներիս ճանաչողության մեջ գտա բոլոր հարցերիս պատասխանները։
Ավարտել եմ Մոսկվայի Գ.Վ. Պլեխանովի անվան ռուսական տնտեսագիտական համալսարանը՝ քաղաքագիտություն մասնագիտությամբ: Նույն համալսարանում վերապատրաստման դասընթացների եմ մասնակցել՝ «Մուլտիմեդիա լրագրություն» մասնագիտությամբ։
Մոսկվայում ուսումնառությանս զուգահեռ ներգրավված եմ եղել տեղի հայկական մի շարք կազմակերպություններում։
Դեռևս 16 տարեկանից հետաքրքրված եմ եղել համայնքային կյանքով, մաս եմ կազմել Դոնի Ռոստովի հայկական երիտասարդական եկեղեցական կազմակերպության, շուրջ 2 տարի անդամակցել: Համալսարանն ավարտելուց հետո վերադառնալով՝ որպես թղթակից` աշխատեցի լրատվական կայքերի ցանցում: Ներկայում SMM-մասնագետ եմ և copywriter, 2019-ից Դոնի հայ երիտասարդների միության (այսուհետ՝ ԴՀԵՄ) ակտիվ անդամ։
Կազմակերպությունում զբաղեցնում եմ առաջատար պաշտոններ և ղեկավարում եմ տարբեր ոլորտներ։
ԶԼՄ-ների հետ աշխատանքի և մամուլի կենտրոնի պատասխանատուն եմ։
Ղեկավարում եմ «Օրիորդ» կանանց ակումբը, ինչպես նաև «ODJAH» կինոակումբը։
Իմ գործունեության բոլոր ոլորտներում պատասխանատու եմ միջոցառումների կազմակերպման և հանրային կապերի համար: Իմ գլխավորությամբ իրականացված վերջին խոշոր նախագծերից մեկը «Դոնի Ռոստովում հայկական կինոյի տարին» էր, որը կազմակերպվել էր Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի հետ համատեղ։ Ամեն ամիս հայ կինոռեժիսորների հետ սերտ համագործակցության շնորհիվ մենք ոչ կոմերցիոն հիմունքներով կազմակերպում ենք ժամանակակից հայրենական ֆիլմերի ցուցադրություններ քաղաքի լավագույն կինոդահլիճներում։
Որպես Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան՝ նպատակ ունեմ իմ մասնակցությունն ունենալ Հայաստան-Սփյուռք հարաբերությունների համակարգման գործընթացներում, ինչպես նաև գործընկերներիս հետ միասին նպաստել աշխարհի հայ համայնքների միջև փոխգործակցության ընդլայնմանը:

My name is Satenik Minasyan, I am 25 years old. I was born and raised in Russia.
Since I was a teenager, I have always wanted to understand where the basis of my existence comes from, and I found the answers to all my questions in the recognition of my national roots.
I graduated from G.V. Plekhanov Russian University of Economics in Moscow, majoring in political science. In the same university, I participated in training courses in «Multimedia Journalism», and was an activist in a number of Armenian organizations in the capital.
I have been interested in the community life since I was 16. I was a member of the Armenian youth church organization of Doni Rostov for two years.
After graduating from the university, I returned to Doni Rostov. I worked as a reporter in a network of news websites. At the moment I am an SMM specialist and a copywriter. Since 2019, I have been a member and activist of the Union of Armenian Youth of the Don (hereafter, the UAY).
I hold leading positions in the organization and manage various fields. I am the person in charge of working with mass media and press center. I manage the «ORIORD» women's club, as well as the «ODJAH» film club. I am responsible for event organization and PR support in all areas. One of the last major projects carried out under my leadership was the «Year of Armenian Cinema in Rostov-on-Don», which was organized jointly with the National Cinema Center of Armenia. Every month, to close cooperation with Armenian filmmakers, we organize non-commercial screenings of modern domestic films in the best movie theaters of the city.
As a participant of the Diaspora Youth Ambassador program, I aim to take part in the coordination processes of Armenia-Diaspora relations, as well as, together with my colleagues, to contribute to the expansion of interaction between the Armenian communities of the world.