Ես Կամո Մամիկոնյանն եմ։ Ծնվել եմ Աբովյանում։ Աստրախան եմ տեղափոխվել 9 տարեկանում:
Ավարտել եմ Մոսկվայի պետական տնտեսագիտական, վիճակագրության և ինֆորմատիկայի համալսարանը՝ կազմակերպչական կառավարում – հակաճգնաժամային կառավարում մասնագիտությամբ: Համալսարանում ուսումնառության ողջ ընթացքում արդեն ակտիվ ներգրավվածություն եմ ունեցել հայ համայնքի կյանքում՝ մասնակցել տարբեր միջոցառումների կազմակերպման աշխատանքներին:
Համալսարանն ավարտելուց հետո զինվորական ծառայության եմ անցել Ռուսաստանի Դաշնության զինված ուժերում։ Բանակում ծառայելու ընթացքում գործընկերներիս մեջ նաև հայեր գտա, և մենք ստեղծեցինք հայկական փոքր համայնք:
2017 թ. ընդունվել եմ Սարատովի պետական ակադեմիայի իրավագիտության բաժինը։ Բակալավրի աստիճանով այն ավարտելուց հետո ընդունվել եմ Աստրախանի պետական համալսարանի մագիստրատուրան:
2020 թվականին վերսկսեցի ակտիվ գործունեությունս հայ համայնքում, ընտրվեցի Հայ մշակույթի «Արև» ընկերության խորհրդի անդամ։
Ընկերներիս հետ ստեղծեցինք Աստրախանի շրջանի հայ երիտասարդների ասոցիացիան. իրականացնում ենք տարբեր միջոցառումներ ու ակցիաներ՝ ի պաշտպանություն Հայաստանի և մեր հասարակության, իսկ քաղաքի ոչ հայերի համար (187 ազգություն) պարբերաբար կազմակերպում ենք հայկական մշակույթի երեկոներ։
Մենք ակտիվ մասնակցում ենք քաղաքապետարանի և երիտասարդական գործակալության կողմից կազմակերպվող միջոցառումներին, համագործակցում ենք նրանց և այլ երիտասարդական, ազգային կազմակերպությունների հետ:
Բացի համայնքային աշխատանքից՝ ներկայում արտաքին տնտեսական գործունեության և միջազգային լոգիստիկայի ոլորտում կազմակերպությունների գործունեությանն աջակցող ընկերության ղեկավար եմ։
Ես մասնակցում եմ «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրին, որպեսզի ավելի լավը դարձնեմ իմ քաղաքի հայ համայնքը, որ այն դառնա ամուր օղակ հայ համայնքների համաշխարհային շղթայում՝ ի շահ Հայաստանի և հայ ժողովրդի։

Я Камо Мамиконян. Родился в Абовяне, переехал в Астрахань в 9 лет.
Я окончила Московский государственный университет экономики, статистики и информатик по специальности организационный менеджмент - антикризисное управление. На протяжении всего обучения в университете уже принимал активное участие в жизни армянской общины, в организации различных мероприятий.
После окончания университета я поступил на военную службу в вооруженные силы Российской Федерации. Во время службы в армии среди своих коллег также нашел армян, и мы создали небольшую армянскую общину.
2017 Я поступил на юридический факультет Саратовской государственной академии. Окончив бакалавриат, я поступил в магистратуру Астраханского государственного университета.
В 2020 году я возобновил свою активную деятельность в армянской общине, был избран членом правления общества армянской культуры «Арев».
Вместе с друзьями мы создали «Ассоциацию армянской молодежи Астраханской области» проводим различные мероприятия и акции в защиту Армении и нашего общества, а для неармян города (187 национальностей) регулярно организуем вечера армянской культуры.
Мы активно участвуем в мероприятиях, организованных муниципалитетом и молодежным агентством, сотрудничаем с ними и другими молодежными, национальными организациями.
Помимо общественной работы, в настоящее время я являюсь руководителем компании, обеспечивающей деятельность организаций в сфере внешнеэкономической деятельности и международной логистики.
Я участвую в программе «Молодой посол диаспоры», чтобы сделать армянскую общину моего города лучше, чтобы она стала прочным звеном в глобальной цепи армянских общин на благо Армении и армянского народа.