Ես Մհեր Սարիբեկյանն եմ, ծնվել եմ Երևանում: Երբ չորս տարեկան էի, ընտանիքս մշտական բնակության տեղափոխվեց ԱՄՆ՝ Ռոդ Այլենդ նահանգ:
Տասը տարեկանից ծառայել եմ Պրովիդենս քաղաքի Սբ. Սահակ և Սբ. Մեսրոպ Հայ Առաքելական Եկեղեցիներում՝ որպես դպիր, հետագայում՝ որպես կիսասարկավագ։
Պրովիդենսի մշակութային և համայնքային կյանքում միշտ եղել եմ ակտիվ անդամ, ինչպես նաև A.C.Y.O.A-ի (Ամերիկայի Հայ Եկեղեցու Երիտասարդական Կազմակերպության) անդամ:
2010 թվականին ավարտել եմ Ռոդ Այլենդի համալսարանը (URI)՝ ստանալով համակարգչային գիտության բակալավրի աստիճան:
2014-ին՝ որպես մեր եկեղեցու ծխական խորհրդի անդամ, նախաձեռնեցի եկեղեցուն կից հայկական նոր դպրոցի հիմնադրումը։
2018 թվականին, ստանալով աշխատանքի առաջարկ, տեղափոխվեցի Հյուսիսային Կարոլինա նահանգ։
Ներկայումս աշխատում եմ որպես վեբ պրոդուկտի մենեջեր: Տեղափոխվելուց հետո դարձա նոր համայնքի անդամ և շուտով ընտրվեցի որպես Շառլոտ քաղաքի Սբ. Սարգիս Հայ Առաքելական եկեղեցու ծխական խորհրդի անդամ: Այստեղ մենք զբաղվում ենք եկեղեցու վարչական, կառուցվածքային և ֆինանսական հարցերով: Համայնքի օգնությամբ, ի աջակցություն Հայաստանի և Արցախի, կազմակերպում ենք դրամահավաք-միջոցառումներ՝ հայկական փառատոներ, ներկայացնում ենք հայկական կերակրատեսակներ և մեր ազգային մշակույթը:
2022 թվականի հոկտեմբերին, աշխատելով ծխական խորհրդի և համայնքի հետ, Շառլոտում հիմնեցինք Սբ. Սարգիս հայկական դպրոցը։
Որպես Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան՝ նպատակ ունեմ ամրապնդել մեր համայնքի կապերը Հայաստանի հետ՝ կառուցելու ավելի ուժեղ, առաջադեմ և ապահով հայրենիք, ունենալու կենսունակ և տեղեկացված հայկական սփյուռք և, ի վերջո, խթանելու հայրենադարձությունը:

My name is Mher Saribekyan, I was born in Yerevan. When I was four years old, my family moved to Rhode Island, the USA.
Since the age of ten, I have served in St. Providence In St. Sahak and St. Mesrop Armenian Missionary churches as a clerk, and later as a semi-deacon.
I have always been an active member in the cultural and community life of Providence, as well as a member of A.C.Y.O.A (Youth Organization of the Armenian Church of America).
I graduated from the University of Rhode Island (URI) in 2010 with a bachelor's degree in computer science.
In 2014, as a member of the parish council of our church, I initiated the establishment of a new Armenian school affiliated to the church.
In 2018, after receiving a job offer, I moved to the state of North Carolina. Currently I am working as a web product manager.
After moving, I became a member of the new community and was soon elected as a member of the parish council of St. Sargis Armenian Apostolic Church.
As a member of the parish council we deal with the administrative, structural and financial matters of the church. With the help of the community, we organize fundraising events such as Armenian festivals, where we present Armenian cuisine and culture in aid of Armenia and Artsakh.
In October 2022, working with the parish council and the community, we established St. Sargis Armenian School.
As a Diaspora Youth Ambassador in the USA, I aim to strengthen our community's ties with Armenia to build a stronger, more progressive and safer homeland, maintain a vibrant and informed Armenian Diaspora, and ultimately promote repatriation.