Ես Մհեր Սարիբեկյանն եմ, ծնվել եմ Երևանում: Երբ չորս տարեկան էի, ընտանիքս մշտական բնակության տեղափոխվեց ԱՄՆ՝ Ռոդ Այլենդ նահանգ:
Տասը տարեկանից ծառայել եմ Պրովիդենս քաղաքի Սբ. Սահակ և Սբ. Մեսրոպ Հայ Առաքելական Եկեղեցիներում՝ որպես դպիր, հետագայում՝ որպես կիսասարկավագ։
Պրովիդենսի մշակութային և համայնքային կյանքում միշտ եղել եմ ակտիվ անդամ, ինչպես նաև A.C.Y.O.A-ի (Ամերիկայի Հայ Եկեղեցու Երիտասարդական Կազմակերպության) անդամ:
2010 թվականին ավարտել եմ Ռոդ Այլենդի համալսարանը (URI)՝ ստանալով համակարգչային գիտության բակալավրի աստիճան:
2014-ին՝ որպես մեր եկեղեցու ծխական խորհրդի անդամ, նախաձեռնեցի եկեղեցուն կից հայկական նոր դպրոցի հիմնադրումը։
2018 թվականին, ստանալով աշխատանքի առաջարկ, տեղափոխվեցի Հյուսիսային Կարոլինա նահանգ։
Ներկայումս աշխատում եմ որպես վեբ պրոդուկտի մենեջեր: Տեղափոխվելուց հետո դարձա նոր համայնքի անդամ և շուտով ընտրվեցի որպես Շառլոտ քաղաքի Սբ. Սարգիս Հայ Առաքելական եկեղեցու ծխական խորհրդի անդամ: Այստեղ մենք զբաղվում ենք եկեղեցու վարչական, կառուցվածքային և ֆինանսական հարցերով: Համայնքի օգնությամբ, ի աջակցություն Հայաստանի և Արցախի, կազմակերպում ենք դրամահավաք-միջոցառումներ՝ հայկական փառատոներ, ներկայացնում ենք հայկական կերակրատեսակներ և մեր ազգային մշակույթը:
2022 թվականի հոկտեմբերին, աշխատելով ծխական խորհրդի և համայնքի հետ, Շառլոտում հիմնեցինք Սբ. Սարգիս հայկական դպրոցը։
Որպես Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան՝ նպատակ ունեմ ամրապնդել մեր համայնքի կապերը Հայաստանի հետ՝ կառուցելու ավելի ուժեղ, առաջադեմ և ապահով հայրենիք, ունենալու կենսունակ և տեղեկացված հայկական սփյուռք և, ի վերջո, խթանելու հայրենադարձությունը:

Меня зовут Мгер Сарибекян, я родился в Ереване. Когда мне было четыре года, моя семья переехала в Род-Айленд, США.
С десятилетнего возраста я служил в Сент-Провиденс в Армянских Апостольских Церквях Св. Саака и Месропа писцом, позже полудиаконом.
Я всегда был активным участником культурной и общественной жизни Провиденса, а также членом A.C.Y.O.A (Молодежной организации Армянской церкви Америки).
Я окончил Университет Род-Айленда (URI) в 2010 году со степенью бакалавра компьютерных наук.
В 2014 году, как член приходского совета нашей церкви, я инициировал создание новой армянской школы при церкви.
В 2018 году, получив предложение о работе, я переехал в штат Северная Каролина.
В настоящее время работаю менеджером по веб-продуктам. После переезда я стал членом новой общины и вскоре был избран членом приходского совета Армянской Апостольской церкви Св. Саргиса. Здесь мы занимаемся административными, структурными и финансовыми вопросами церкви. С помощью общины в поддержку Армении и Арцаха мы организуем благотворительные мероприятия - армянские фестивали, представляем нашу национальную культуру.
В октябре 2022 года в сотрудничестве с приходским советом и общиной мы основали армянскую школу Св. Саргиса.
Как молодой посол диаспоры диаспоры, я стремлюсь укреплять связи нашей общины с Арменией, чтобы построить более сильную, прогрессивную и безопасную родину, создать яркую и информированную армянскую диаспору и, в конечном итоге, способствовать репатриации.