Ես Տիգրան Եղիազարյանն եմ: Ծնվել եմ Վանաձորում: 2003 թվականից բնակվում եմ Ֆրանսիայի Մարսել քաղաքում:
Ավարտել եմ Էքս Մարսելի համալսարանի իրավաբանական և քաղաքագիտության ֆակուլտետը, հետագայում՝ Էքսան-Պրովանսի ակադեմիայի բիզնես դպրոցը՝ մասնագիտանալով անշարժ գույքի բնագավառում:
Աշխատանքային գործունեությունս սկսել եմ «ILIAD» ամերիկյան ընկերությունում՝ որպես կառավարիչ` անշարժ գույքի Բի թու Բի ոլորտում:
2017 թվականին հիմնել եմ իմ ընկերությունը, որը կոչվում է «Patrimonyа» և գործում է Ֆրանսիայի 3 քաղաքներում:
2020 թվականի Արցախյան պատերազմից հետո ստեղծված հայ-ֆրանսիական «Օղակ» կազմակերպության համահիմնադիրն եմ, որի նպատակը Հայաստանում ներդրումների իրականացումն է:
Որպես «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակից՝ նպատակ ունեմ նպաստել Հայաստանի և ֆրանսահայության միջև կապերի ամրապնդմանը:

Меня зовут Тигран Егиазарян. Я родился в Ванадзоре. С 2003 года живу в Марселе, Франция.
Я окончил факультет права и политических наук Университета Экс-Марселя, затем бизнес-школу Академии Экс-ан-Прованс по специальности недвижимость.
Свою карьеру я начал в американской компании «ILIAD» в качестве менеджера в сфере недвижимости B2B.
В 2017 году я основал свою компанию, которая называется «Patrimonyа» и работает в 3-х городах Франции.
Я соучредитель армяно-французской организации «Охак», созданной после Арцахской войны 2020 года, целью которой является осуществление инвестиций в Армении.
Как участник программы «Молодой посол диаспоры» я стремлюсь способствовать укреплению связей между Арменией и французскими армянами.