Լիլիթ Բեգլարյանը Ուկրաինայի Օդեսա քաղաքից է։ Իրավագիտության մագիստրոսի կոչում է ստացել Ի.Ի. Մեչնիկովի անվան Օդեսայի ազգային համալսարանում։ Հեղինակել է կորպորատիվ իրավունքի ոլորտի գիտական հոդվածներ։
Կարիերան սկսել է 2021 տարեկանում և կրտսեր իրավաբանից դարձել է ղեկավար-գործընկեր միջազգային հոլդինգի մաս «Privilege» իրավաբանական ընկերությունում: Որպես իրավաբան՝ նա մասնագիտացած է բիզնեսի աջակցության և օտարերկրյա ներդրումների պաշտպանության ոլորտում։ Լիլիթը նաև Հայկական բիզնես ակումբի գործադիր տնօրենն է։
Պատերազմի ընթացքում Հայաստանին և Արցախին օգնելու համար նա բարեգործական աճուրդ է կազմակերպել։ Որպես Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան՝ նա աշխատել է Հայաստանի և Ուկրաինայի հայկական սփյուռքի միջև հարաբերությունների ամրապնդման ուղղությամբ, ռուս-ուկրաինական պատերազմի ժամանակ օգնություն է ցուցաբերել Ուկրաինայի հայերին։
«Ճիշտ եմ համարում Նժդեհի այն համոզմունքը, որ անկախ Հայրենիքը ոչ միայն իրավունք է, այլև պարտականություն․ մեզանից յուրաքանչյուրը պարտք ունի տալու նախորդ և գալիք սերունդներին»։

Lilit Beglaryan is from Odessa, Ukraine. She received a master's degree in law from ONU after I.I. Mechnikov, and is the author of scientific articles in corporate law.
She began her career at the age of 21 and has gone from a junior lawyer to a managing partner of the LC Privilege, which is part of an international holding. As a lawyer, she specializes in business support and the protection of foreign investments. Lilit is also the Executive Director of the Armenian Business Club.
During the war, she organized a charity auction to assist Armenia and Artsakh.
As a Diaspora Youth Ambassador, she has been working on strengthening the relationship between Armenia and the Armenian Diaspora of Ukraine, providing assistance to the Armenians of Ukraine during the war in Ukraine.
“I believe Nzhdeh's statement to be true that an independent Motherland is not only a right but also a responsibility. Each of us is responsible to the past and future generations.”