Մանկությունն ու պատանեկությունը Էլիտան անցկացրել է Ռուսաստանում, սակայն հայրենիքի և հայոց լեզվի հանդեպ սերը որոշիչ է դարձել Հայաստանում հաստատվելու որոշման կայացման հարցում։ Ընդունվելով Երևանի Հայբուսակ համալսարանի տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետը՝ այն ավարտել է գերազանցությամբ։
Ավարտելուց անմիջապես հետո աշխատել է Ռուսաստանի Տաշիր ընկերությունների խմբի ֆինանսական և աուդիտի բաժնում՝ որպես ֆինանսիստ։ Այնուհետև, շուրջ 5 տարի զբաղվել է ֆինանսական լրագրությամբ, մասնավորապես՝ լուսաբանել է բանկերի և վարկային կազմակերպությունների, ապահովագրական և ներդրումային ընկերությունների գործունեությունը, Հայաստանի ֆոնդային շուկան։ Միաժամանակ նա զբաղվում էր Հայաստանի ֆինանսական կազմակերպությունների վարկանիշային աղյուսակների կազմմամբ՝ «Գլոբալ Ռեյթինգ» միջազգային կազմակերպության դուստր ձեռնարկությունում։
Վերջին 5 տարիներին զբաղվել է հասարակական գործունեությամբ։ 2 տարի աշխատել է որպես «Ռուսաստանի հայերի միություն» համառուսաստանյան հասարակական կազմակերպության Մոսկվայի մասնաճյուղի ղեկավարի օգնական։ Այնուհետեւ ղեկավարել է կազմակերպության կենտրոնական գրասենյակի տեղեկատվական ծառայությունը։ Միևնույն ժամանակ ներգրավված է եղել Մոսկվայի կառավարության հետ համատեղ անցկացվող խոշոր միջոցառումների կազմակերպչական աշխատանքներում։ Միաժամանակ լուսաբանել է Հայ իրավաբանների ասոցիացիայի գործունեությունը։ 2020 թվականին անցել է որակավորման դասընթաց Մոսկվայի Ն. Բաումանի անվան պետական տեխնիկական համալսարանում:
«Ինձ շատ է հետաքրքրում գիտությունը բիզնեսի վերածելու ալքիմիան։ Շատ եմ ցանկանում հաստատվել Հայաստանում և իմ գիտելիքներն ու հմտությունները կիրառել նորարարությունների կառավարման ոլորտում։ Ես հաստատ գիտեմ, որ ամեն ինչ արվում է հանուն լավ ապագայի»:

Детство и юность провела в России, но любовь к Родине и армянскому языку подтолкнули её к решению обосноваться в Армении. Здесь поступила в Ереванский университет «Айбусак» на факультет экономики и менеджмента. Окончила вуз с отличием.
Сразу после окончания университета работала финансистом в Финансово-ревизионном отделе Группы компаний «Ташир» в России. Затем, почти 5 лет занималась финансовой журналистикой, в частности освещала деятельность банков и кредитных организаций, страховых и инвестиционных компаний, фондовый рынок Армении. Параллельно занималась составлением рэнкингов финансовых организаций Армении в дочерней компании международной организации Global Rating.
Последние 5 лет занималась общественной деятельностью. Два года работала помощником руководителя Московского отделения Общероссийской общественной организации «Союз армян России». Затем возглавила Информационную службу центрального офиса организации. Вместе с тем, занималась организацией крупных мероприятий, проводимых совместно с Правительством Москвы. Параллельно освещала деятельность Ассоциации армянских юристов. В 2020 году прошла курс повышения квалификации в МГТУ им. Баумана.
«Мне очень интересна алхимия превращения науки в бизнес. Очень хочу обосноваться в Армении и применять свои знания, навыки в сфере менеджмента инноваций. Знаю точно, все что ни делается - к лучшему!»