Ծնվել է Գյումրիում, երիտասարդ տարիքում տեղափոխվել է Ռուսաստան։ Բառնաուլում գերազանցությամբ ստացել է տնտեսագիտության մագիստրոսի կոչում` «Կազմակերպությունների ֆինանսներ» մասնագիտությամբ։ Նա ավելի քան 8 տարի աշխատել է տնտեսագիտության և կադրերի կառավարման ոլորտում, եղել է տնտեսագետ, աշխատել է որպես կադրերի տնօրեն, զբաղվել է ընկերությունների կառուցվածքի կատարելագործմամբ, ստորաբաժանումների մոտիվացիոն սխեմաների կառուցմամբ։
«23 տարի ապրելով Ռուսաստանում՝ ես զգացի, որ ժամանակն է օգտագործելու իմ գիտելիքներն ու փորձը՝ հօգուտ երկրիս և սեփական օրինակով ցույց տալու, որ երբեք ուշ չէ հայրենիք վերադառնալու համար։ «իԳործ» ծրագիրն ինձ ընձեռեց այս հնարավորությունը»:
«իԳործ» ծրագրի շրջանակներում աշխատավայր՝ ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարություն։

Гаяне Оганнисян Россия, Барнаул. Родилась в Гюмри, в юном возрасте переехала в Россию и прожила там всю сознательную жизнь. В Барнауле получила степень магистра с отличием в области экономики по направлению «финансы организаций»․ Более 8 лет работает в сфере экономики и управления персоналом: была экономистом, работала HR-директором, занималась улучшением организационной системы компаний и выстраиванием мотивационных схем отделов и подразделений.
«Прожив 23 года в России, я почувствовала, что пришло время своими знаниями и опытом принести пользу своей стране и своим примером показать, что никогда не поздно вернуться на Родину. Программа «iGorts» дала мне эту возможность».
Рабочее место в рамках программы «iGorts» - Министерство территориального управления и инфраструктур РА.