Ստեֆանի Կարոյանը Ֆրանսիայի Փարիզ քաղաքից է: Ստեֆանին ավարտել է Փարիզի կառավարման IESEG բիզնես դպրոցը («Grande École» ծրագիր), ստանալով միջազգային բիզնեսի մագիստրոսի կոչում մարքեթինգի և հաղորդակցության ոլորտում:
Նա աշխատել է Air Liquide-ում որպես բիզնես ինտելեկտի վերլուծաբան, իսկ Maison Dalloyau-ում՝ որպես PR և թվային մարքեթինգի մասնագետ:
2020 թվականի պատերազմից հետո նոյեմբերին նա որոշել է տեղափոխվել Հայաստան՝ մարդասիրական օգնություն ցուցաբերելու համար։ Աշխատել է ՀԿ Frontline Therapists-ի թիմի հետ որպես ծրագրի ղեկավար և միացել է «իԳործ» ծրագրին:
«Երախտապարտ եմ ինձ ընձեռված հնարավորության համար, և անհամբեր սպասում եմ աշխարհին ներկայացնել մեր երկրի գեղեցկությունը և հայերի հյուրընկալությունը»:

Стефани Кароян из Франции, Париж. Окончила бизнес-школу IESEG по направлению «маркетинг и коммуникации». Работала бизнес-аналитиком в компании Air Liquide и специалистом по маркетингу в Maison Dalloyau.
Приняла решение переехать в Армению в ноябре 2020 года после войны, чтобы оказать людям гуманитарную помощь. Впоследствии решила остаться в Армении, став волонтером НКО Frontline Therapists.
«В настоящее время я работаю в Комитете по туризму на позиции специалиста по маркетингу и коммуникациям․ Я очень рада работать на этой должности, потому что мне хотелось бы поделиться красотой и гостеприимством Армении со всем миром».