Աննա Հովհաննիսյանը ՌԴ Մոսկվա քաղաքից է: Ավարտել է Մոսկվայի Լոմոնոսովի անվան պետական համալսարանը, Պերիկլես միջազգային իրավական կրթության կենտրոնում ստացել բակալավրի աստիճան՝ ռուսական մասնավոր իրավունքի ոլորտում և մագիստրոսի աստիճան՝ ամերիկյան բիզնես իրավունքի ոլորտում: Առաջին բարձրագույն կրթությամբ ինժիներ-մեխանիկ է․ ավարտել է Երևանի պոլիտեխնիկական ինստիտուտը:
Որպես ինժիներ՝ ավելի քան 13 տարի աշխատել է հիդրոէներգետիկայի ոլորտում, այնուհետև ևս 13 տարի վարչական պաշտոններում։ Զուգահեռ ստացել է երկրորդ բարձրագույն կրթությունը՝ հաջորդ 6 տարիներին աշխատել որպես դատական իրավաբան՝ վեճերի լուծման պրակտիկայում, և որպես ազատ իրավաբան՝ ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց մատուցելով մասնագիտական իրավաբանական ծառայություններ:
«Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովում ընդգրկված եմ «Տեսալսողական Մեդիայի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու աշխատանքներում՝ կատարելով վերլուծություններ և լավագույն փորձի ուսումնասիրություն: Ուրախ եմ՝ գործընթացին իմ ներգրավվածության և ներդրումն ունենալու համար»։

Анна Оганесян из России, Москва. Окончила юридический факультет Московского государственного университета им. М.В. Ломоносова, получила степень бакалавра в российском частном праве и степень магистра в американском предпринимательском праве, L.L.M. в Центре международного юридического образования «Перикл». По первому высшему образованию инженер-механик, окончила Ереванский политехнический институт.
Проработав более 13 лет в гидроэнергетике в качестве инженера, затем 13 лет на административных должностях, получила второе высшее образование и следующие 6 лет работала в качестве юриста судебника в практике разрешения споров, в том числе, в качестве юриста фрилансера, предоставляя доверителям профессиональные юридические услуги.
«В Комиссии по телевидению и радио я участвую в работе по внесению изменений в Закон об аудиовизуальных медиа. Выполняю анализ и отбор лучших практик, которые могут быть предложены для использования в Законе РА об аудиовизуальных медиа.