Ռոպեր Մեսրոպ Գրիգորի Տէր Մեսրոպեան
Ռոպեր Մեսրոպ Գրիգորի Տէր Մեսրոպեանը երկքաղաքացի է (Լիբանան և Հայաստանի), ծնվել և մեծացել է Լիբանանում: Նա տնտեսագիտության բակալավրի աստիճան և ֆինանսների մագիստրոսի կոչում է ստացել Հայկազեան Համալսարանում (Լիբանան): Նախքան Հայաստան տեղափոխվելու որոշում կայացնելը, նա աշխատում էր որպես տնտեսագիտության ուսուցիչ և ավագ դպրոցի ամբիոնի վարիչ, իր ընտանիքին պատկանող տուրիստական գործակալությունում ճամփորդական խորհրդատու և իր մայր բուհի օժանդակ հրահանգիչ:
Նա այժմ բիզնեսի կառավարման ասպիրանտ է Պեկսի Համալսարանում (Հունգարիա)՝ միաժամանակ դասախոսական պաշտոն զբաղեցնելով Հայաստանի Ամերիկյան Համալսարանի Մանուկյան Սիմոն բիզնեսի և տնտեսագիտության քոլեջում։
Նրա հիմնական նպատակն է զարգացնել սպառողների ֆինանսական գրագիտությունը և բարելավել ֆինանսական ներգրավվածությունը Հայաստանում։ Նա մի քանի գիտական աշխատություններ է ներկայացրել աշխարհի տարբեր գիտաժողովներում և ակտիվորեն աշխատել է իր ակադեմիական հրապարակումների քանակի ավելացման ուղղությամբ: Նա վերջերս դարձել է Սպառողների շահերի ամերիկյան խորհրդի և Հայկական տնտեսական ասոցիացիայի անդամ:
Աշխատանքից ու ուսումից զատ Ռոպեր Մեսրոպը սիրում է ձիավարել, խաղալ թղթախաղ և սեղանի խաղեր, ինչպես նաև համեղ սնվել:

Ропер Месроп Григори Дер Месропян
Ропер Месроп Григори Дер Месропян имеет двойное гражданство (Ливан и Армения), родился и вырос в Ливане. Он получил степень бакалавра экономики и степень магистра финансов Университета Айгазян (Ливан). Прежде чем принять решение переехать в Армению, он работал учителем экономики и заведующим кафедрой средней школы, консультантом по путешествиям в семейном туристическом агентстве и адъюнкт-инструктором в своем альма-матер.
В настоящее время он является аспирантом в области делового администрирования в Печском университете (Венгрия), а также занимает должность преподавателя в Колледже бизнеса и экономики им. Манукяна Симона в Американском университете Армении.
Его основная цель – повысить финансовую грамотность потребителей и улучшить финансовую доступность в Армении. Он представил несколько научных работ на различных конференциях по всему миру и активно работал над увеличением количества своих научных публикаций. Недавно он стал членом Американского совета потребителей и Армянской экономической ассоциации.
Помимо работы и учебы, Ропер Месроп любит кататься на лошадях, играть в карты и настольные игры, вкусно поесть.