Իմ անունն Աբրահամ Գուլաճեան է։ Ես 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանությունը վերապրածների 4-րդ սերնդի ժառանգ եմ, ծնվել եմ Սիրիայի Հալեպ քաղաքում։
Սովորել եմ Հալեպի համալսարանի ճարտարագիտական ինստիտուտում, անդամակցել հայ երիտասարդական սկաուտներին և հայկական երիտասարդական կազմակերպություններին։
2011 թ․ Սիրիայում պատերազմի սկսելուց հետո տեղափոխվել ենք Բրազիլիա` Ռիո դե Ժանեյրո:
Ուսումս շարունակել եմ Ռիո դե Ժանեյրոյի դաշնային համալսարանում` քաղաքացիական ճարտարագիտության բնագավառում, ապա ավարտել եմ Ժնևի տնտեսական գիտությունների համալսարանը՝ ստանալով ակտիվների և ներդրումների կառավարման մագիստրոսի որակավորում։
Որպես Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան` իմ առաքելությունն է կառուցել ամուր և երկուստեք օգտակար հարաբերություններ հայրենիքի և Սփյուռքի միջև, ներառյալ` սփյուռքահայ երիտասարդների հետ աշխատանքը, հայրենադարձության խրախուսումը, մեր արժեքների, մշակույթի, լեզվի և պատմության պահպանումը, Բրազիլիայի հայկական եկեղեցիների և մշակութային կենտրոնների հետ ամուր հարաբերությունների կառուցումը, ինչպես նաև Հայաստանի վերաբերյալ Բրազիլիայում հանրային իրազեկվածության մակարդակի բարձրացումը:

Меня зовут Абраам Куладжян. Я - представитель четвертого поколения потомков выживших во время Геноцида армян 1915 года. Родился в Алеппо, Сирия.
Учился в инженерном институте при Университете Алеппо, присоединился к юным армянским скаутам и молодежным организациям. После начала войны в Сирии в 2011 году мы с семьей эмигрировали в Рио-де-Жанейро, Бразилия.
Я продолжил обучение по направлению строительная инженерия в Федеральном университете Рио-де-Жанейро, а также получил степень MBA в области управления активами и инвестициями в Школе экономики и менеджмента Женевского университета.
Моя миссия как молодого посла диаспоры заключается в построении прочных отношений между Родиной и диаспорой на благо обеих. Мне бы хотелось активнее работать с армянской молодежью диаспоры, помогая в вопросах репатриации, а также напоминая им о важности сохранения наших ценностей, культуры, языка и истории. Считаю важным наладить прочные отношения с армянскими церквями и культурными центрами Бразилии, повысить осведомленность об Армении в Бразилии.