Ես՝ Աննա Ղազարյանս, ծնվել եմ 1992 թ․ Երևան քաղաքում:
Մանկուց սիրել եմ երգն ու երաժշտությունը, հետաքրքրված եմ եղել հայ ազգային ավանդույթներով: Մասնակցել եմ մի շարք երաժշտական միջոցառումների: Սովորել և ավարտել եմ Երևանի Չայկովսկու անվան երաժշտական մասնագիտական դպրոցը: 2009թ․ ընդունվել եմ Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի վոկալ տեսական ֆակուլտետի ակադեմիական երգեցողության բաժինը: 2015թ․ ավարտել եմ Երևանի պետական կոնսերվատորիան՝ ստանալով մագիստրոսի աստիճան:
2016թ․ տեղափոխվել եմ Գերմանիա՝ մասնագիտական գիտելիքներս խորացնելու նպատակով, ինչպես նաև ստացված գիտելիքներս և լեզվի իմացությունս ի նպաստ հայ մշակույթի և երաժշտության տարածմանը ծառայեցնելու: Որպես կատարող` մասնակցել եմ թե՛ հայկական, թե՛ օտար միջոցառումների՝ ներկայացնելով հայ երգն ու երաժշտությունը:
Այժմ ուսանում եմ՝ որպես խմբավար և երգեհոնահար Մայնց քաղաքում, ինչպես նաև աշխատում եմ «Schott Music» հրատարակչությունում՝ որպես սեմինարներ կազմակերպող:
2020֊2023 թթ. եղել եմ Բավարիայի հայ հայրենակցական միության վարչության անդամ` կրթության և մշակույթի հանձնակատար, ինչպես նաև միությանը պատկանող Հովհաննես Թումանյանի անվան դպրոցի «Լույս-զվարթ» մանկապատանեկան երգչախմբի ղեկավար: Որպես հայերենի ուսուցչուհի՝ կամավոր հիմունքներով դպրոցում աշխատել եմ դեռևս 2016 թվականից: Որպես միության կրթության և մշակույթի հանձնակատար` համագործակցել եմ հայաստանյան կրթական մի շարք հաստատությունների և պետական կառույցների հետ:
2023 թ. նոյեմբերից հանդիսանում եմ միության վարչության կողմից լիազորված արտաքին գործերի պատասխանատու։
Շատ ուրախ եմ, որ ծրագրի շրջանակնում էլ ավելի կամրապնդեմ գիտելիքներս և նոր ձեռքբերումներս կծառայեցնեմ՝ ի շահ համայնքի բարելավման ու բարգավաճման։

Я Анна Аса-Казарян. Родилась в 1992 году в Ереване. С детства любила песни и музыку, интересовалась армянскими традициями, участвовала в музыкальных мероприятиях. Я окончила Ереванскую специальную музыкальную школу имени Чайковского.
В 2009 году поступила на отделение академического пения вокально-теоретического факультета Ереванской государственной консерватории имени Комитаса. В 2015 году окончила консерваторию со степенью магистра.
В 2016 году переехала в Германию, чтобы углубить свои профессиональные знания, а также использовать их для популяризации армянской культуры и музыки. Как исполнительница участвовала в армянских и зарубежных мероприятиях, представляя армянские песни и музыку.
Сейчас я учусь на дирижера и органиста в г.Майнц, а также работаю организатором семинаров в издательстве «Schott Music».
В 2020-2023 гг. я была членом правления Союза армянской общины Баварии, уполномоченным представителем по вопросам образования и культуры, а также руководителем детско-юношеского хора "Луйс-Зварт" при школе имени Ованеса Туманяна. Ещё с 2016 года, в той же школе, на общественных началах работала преподавателем армянского языка. В качестве уполномоченного по вопросам образования и культуры в Союзе сотрудничала с различными образовательными учреждениями и государственными структурами Армении.
С ноября 2023 года являюсь ответственным по вопросам иностранных дел уполномоченным правлением Союза.
Я очень рада, что в рамках Программы буду и дальше углублять свои знания и использовать свои новые достижения во благо благополучия и процветания общины.